Nagy vereségbe szaladt bele a Barcelona

A mesterhármast jegyző Aduriz (20). Fotó: Marca

A spanyol Szuperkupa első felvonásán a Barcelona négygólos vereséget szenvedett el Bilbaóban. A Bayern München kiütötte a Hamburgot, míg a Manchester United idegenben győzte le az Aston Villát.

A katalán gárda kedden még Tbilisziben vívott 120 perces Szuperkupa-döntőt az FC Sevilla ellen, majd alig három nappal később már Bilbaóban kellett pályára lépniük Messiéknek. Péntek este a második játékrész derekán Aduriz mindössze negyedóra alatt ért el mesterhármas a Barcelona ellen.

De kezdjük az elején: a 11. percben Marc Andre ter Stegen rosszúl rúgott ki egy labdát, Aduriz fejelte vissza a játékszert, majd a védők háta mögé kerülő Eraso éles szögből lőtt kapura, ám Ter Stegen szögletre mentett. A 13. percben következett a német kapus újabb hibája, ezúttal Iraizoz felívelt labdáját a kapujából kijövő Ter Stegen előre kifejelte a mezőnybe. A labda pontosan San Joséhoz került, aki a kezdőkörből emelt a Barcelona kapusa fölött a hálóba (1-0).

Az első félidő ráadásában Lionel Messi 21 méterről elvégzett szabadrúgását Iraizoz óriási bravúrral „szedte ki” a jobb felső sarokból.

Az 50. percben a kiugró Pedro a felső lécra bombázta a labdát, egy perccel később Messi lövését tolta szögletre a Bilbao kapusa. Az 53. percben Sabin szerzett labdát a Barcelona térfelén, lerobogott az alapvonalig, középre adása után az érkező Aduriz 9 méterről bólintott a jobb alsó sarokba (2-0).

A 62. percben óriási katalán védelmi hiba után Eraso szelídítte meg a labdát, továbbpasszolt Asuriznak, aki tíz méterről lőtte ki a jobb alsó sarkot (3-0). Luis Enrique a Barcelona kispadján nem hitt a szemének.

A 67. percben egy hazai szöglet után Dani Alves szabálytalankodott büntetőt érően. A tizenegyest Aduriz vállalta, a 34 éves csatár a jobb alsóba lőtte a labdát (4-0). Aduriz legutótt a Granada ellen ért el mesterhármast még tavaly február 28-án. A Barcelona négy gólt kapott a Sevillától, ám arra öt találattal válaszoltak Messiék, míg péntek esete egyetlen Barca-gól sem született. A Barceloa utoljára február 21-én a Malagától kapott ki úgy, hogy egyetlen gólt sem szerzett (0-1).

A visszavágót hétfő este rendezik a Nou Campban, majd augusztus 23-án a Barcelona bajnoki mérkőzésen lép pályára Bilbaóban.

Spanyol Szuperkupa, döntő, 1. mérkőzés:

Athletic Bilbao-FC Barcalona 4-0 (1-0)
Gól: San José (13.), Aduriz (53., 62., 68., 11-es)

A német elsőosztályú labdarúgó-bajnokság nyitányán a címvédő Bayern München 5-0-ra ütötte ki a Hamburgot. Thomas Müller kétszer vette be Rene Adler kapuját.

A Premier League második fordulójában a Manchester United egy góllal nyert Birminghamben. A 29. percben Mata ugratta ki Adnan Januzájt, aki egy remek visszahúzós csel után éles szögből lőtte ki a bal alsó sarkot (0-1).

A Manchester Unitedben ismét a 60. percben vátotta Carricket Bastian Schweinsteiger, míg a holland Memphis Depay ezúttal 82 perc játéklehetőséegt kapott Louis van Gaaltól. Az MU kedden hazai pályán a belga Club Brugge ellen lép pályára a Bajnokok Ligája főtáblájáért, majd a bajnokságban hazai pályán fogadja a Newcastle Unitedet.

Bundesliga, 1. forduló:

Bayern München-Hamburger SV 5-0 (1-0)
Gól: Benatia (27.), Lewandowski (53.), T. Müller (69., 73.), Douglas Costa (87.)