Nagybányán kapott ki a Ferencváros

Pena_SzucsGabi

Nerea Pena kilenc akció gólja is kevés volt a sikerhez

A Ferencváros nyolcgólos vereséget szenvedett Nagybányán a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének pénteki mérkőzésén.

A hazaiak már az első félidőben is eredményesebben támadtak és hatékonyabban védekeztek, de a magyar bajnoki címvédő csökkenteni tudta a – korábban ötgólos (15-10) – hátrányát, sőt a szünet után egy gólra felzárkózott (16-15).

A folytatásban még nagyobb lendülettel kézilabdázott a nagybányai együttes, a Ferencváros játékosai ennek nem találták ellenszerét. Bizonyos időszakokban kimondottan csekély ellenállást fejtettek ki, így meglepően sima vereséget szenvedtek.

A mezőny legeredményesebb játékosa a romániai csapat francia légiósa, a 10 gólig jutó Allison Marie Pineau volt. Az FTC legjobbja, a spanyol Nerea Pena kilencszer talált a kapuba.

Elek Gábor (FTC – vezetőedző): „Minden elemében felülmúlt minket a Nagybánya, teljesen megérdemelten győztek a mai napon. Szégyelljük magunkat az eredmény miatt és szurkolóink előtt is, akik végig kitartottak és buzdítottak minket.”

Szucsánszki Zita (FTC – irányító): „Nagyon szégyelljük magunkat, mind védekezésben és támadásban borzasztóak voltunk, egyedül Pena tudott úgy játszani, ahogy az egész csapatnak kellett volna. Támadásban és védekezésben sem segítettünk eleget egymásnak, rettentően gyengén játszottunk.”

Női kézilabda BL, középdöntő, 7. forduló:

1. csoport:

Baia Mare (román) – FTC-Rail Cargo Hungaria 32-24 (16-14)
Gól: Pineau 10(4), Ardean Elisei 4, Geiger 4, Jezics 4, Perianu 4, Abbingh 2, Do Nascimento 2, Nechita 2, ill. Nerea Pena 9, Szekerczés 4(4), Schatzl 3, Szöllősi-Zácsik 3, Szamoránsky P. 2, Hornyák D. 1, Lukács 1, Szucsánszki 1.

Szombaton:
Rosztov Don (orosz)-Thüringer HC (német) 15.00
Larvik (norvég)-Fleury Loiret (francia) 18.30

Az állás: 1. Rosztov Don 12 pont/6 mérkőzés, 2. FTC 9/7, 3. Larvik 6/6 (159-153), 4. Baia Mare 6/7 (185-182), 5. Fleury Loiret 4/6, 6. Thüringer HC 1/6

Forrás: Fradi.hu/MTI