Napfényes finálé Miamiban: Osaka kontra Świątek

A WTA 1000-es Miami Openen a nagy csillaghullás után állva maradt a hétfőtől világelső Iga Świątek és a nagy visszatérő Naomi Osaka.

Naomi Osaka. Fotó: Jimmie48/WTA

A lengyel teniszezőnő zsinórban 17. mérkőzését nyerte meg, az elődöntőben az amerikai Jessica Pegula ellen győzött két játszmában. Iga Świątek zsinórban harmadik WTA 1000-es tornadöntőjére készül, egyben ő lehet SteffiGraf (1994, 1996), Kim Clijsters (2005) és Victoria Azarenka (2016) után a negyedik teniszezőnő, aki megcsinálhatja az ún. „Sunshine Double”-t, azaz egymás után nyer Indian Wellsben és a Miami Openen.

A felső ágon a visszatérő Naomi Osaka remekül menetelt, végül az elődöntőben szenthátrányból fordítva győzött Belinda Bencic ellen. A japán lány 18 ászt ütött a több, mint két órás mérkőzésen. A visszavonult Ashleigh Barty idén az Adelaide-i negyeddöntőben 17 ászt szervált.

Osaka legutóbb a 2021-ben Melbourne-ben játszott döntőt, ahol másodszor nyerte meg az Ausztrál Opent. Idén a japán lány a valaha volt legalacsonyabb világranglista helyezéssel (77.) jutott be a Miami Open döntőjébe. A belga Kim Clijsters 2005-ben 34.-ként játszott döntőt és nyert Miamiban.

Az idei fináléban egy volt világelső és a világranglistát hétfőtől vezető teniszezőnő csaphat össze. Osaka és Świątek korábban mindössze egyszer játszott egymás ellen, 2019-ben Torontóban a lengyel lány nyert 7:6(4), 6:4 arányban.

A férfiaknál a címvédő Hubert Hurkacz két játszmában legyőzte az első helyen kiemelt Danyiil Medvegyevet. Búcsúzott a második helyen kiemelt Alexander Zverev is, a német teniszezőt Casper Ruud győzte le három játszmában. A tavaly finalista Jannik Sinner sérülés miatt feladta a mérkőzést Francisco Cerundolo ellen.

Az elődöntőben Carlos Alcaraz lesz Hurkacz ellenfele, a spanyol teniszező Fucsovics Márton legyőzése után búcsúztatta Marin Cilicet és Sztefanosz Cicipaszt is. Hurkacz és Alcaraz először játszik egymás ellen.

Az alsó ágon Cerundolo lesz Casper Ruud ellenfele, ők sem mérkőztek még egymással. Figyelemre méltó, hogy az argentin játékos a világranglista 108. helyéről jutott be a Miami Open elődöntőjébe.