Négy góllal győzött a magyar női labdarúgó-válogatott

A magyar női labdarúgó-válogatott 4-0-ra nyert Észtország csapata ellen csütörtökön felkészülési mérkőzésen a telki edzőközpontban.

Vágó Fanni duplázott az észtek ellen. Fotó: MLSZ

Támadó szellemben, óriási labdabirtoklási fölényben futballozott a magyar csapat az első félidőben. A 7. percben Kocsán Petra távoli lövése ment a kapu fölé, majd a 10. percben megszületett az első gólunk: Szabó Viktória talált be becsúszva az észt kapus mellett (1–0).

Markó Edina együttese továbbra is nagy nyomás alatt tartotta a vendégeket. A második találatra csupán a 17. percig kellett várni, amikor egy kifejelt labdát Fenyvesi Evelin szép csel után passzolt Vágó Fannihoz, aki higgadtan gurított a hosszúba (2–0).

Ezek után is sorra dolgozta ki a helyzeteket a magyar csapat, Mosdóczi Evelin, Zeller Dóra, Kocsán Petra és szabadrúgásból Szabó Viktória is gólt szerezhetett volna. Vágó Fanni volt aztán, aki betalált a 32. percben: a tizenhatoson belülről, két védő szorításában tekert a hosszúba (3–0).

Kocsán Petra. Fotó: MLSZ

A második játékrészt is nagy elánnal kezdte válogatottunk, a játékrész elején Csiszár Henrietta került helyzetbe, lövését azonban blokkolták. Bő tíz perc elteltével Mosdóczi Evelin osztott ki egy kötényt, ami után a tizenhatoson belül buktatták: a megítélt tizenegyest ő maga váltotta gólra (4–0).

Magyarország-Észtország 4-0 (3-0)
Gól: Szabó Viktória (10.), Vágó Fanni (17., 32.), Mosdóczi Evelin (57., 11-es)

Markó Edina szövetségi kapitány: „Azt gondolom, így kell zárni egy évet, főleg az első félidei játékunk volt tökéletes közeli. Örülök, hogy sok jó teljesítményt láthattam a pályán, a fiatalok is nagyon jól játszottak. Látom, hogy fejlődnek, és remélem, hogy a jövő válogatottja rájuk épülhet majd – nyilatkozta  a lefújást követően. –Folyamatosan tanulunk, építkezünk, de továbbra is előre kell lépnünk. Van még egy kis időnk az Eb-selejtezőkig, de úgy vélem, erre a játékra lehet építeni.

Zeller Dóra és Inna Zldinis. Fotó: MLSZ

A magyar csapat az ősz elején befejezte szereplését a jövő évi világbajnokság selejtezősorozatában, a következő tétmérkőzéseit, a 2021-es Európa-bajnokság selejtezőit pedig csak jövő ősszel kezdi meg. Az előtte álló közel egyéves periódust Markó Edina szövetségi kapitány a csapatépítésre használja fel, ennek volt azt az egyik állomása a mostani mérkőzés.

A magyarok legutóbb októberben léptek pályára két felkészülési mérkőzésen, előbb 1-0-ra, majd 3-0-ra győztek Máltán a házigazdák ellen.

Forrás: MLSZ/MTI