Négy-kettőre nyertek a belgák Telkiben

A magyar U17-es labdarúgó-válogatott, amely már pénteken biztosította részvételét az Európa-bajnokságon, hétfőn 4-2-re kikapott Belgiumtól az utolsó selejtezőmérkőzésén.

Samuel Asoma és Szalay Szabolcs küzd egymással. Fotó: MLSZ

A magyar válogatottban több változás is történt, bekerült a kapuba Vaits Marcell, a védősorba Hosszú Zétény, az eltiltását letöltő Balogh Botond, valamint Dávid Zoltán, ott volt a pályán Németh András és az abszolút friss embernek számító Szalay Szabolcs is. A taktikai hadrendünk is változott, három belső védővel játszottunk, ami a gyakorlatban  védekezésben egy 5-4-1-es, támadásban 3-4-3-as felállásnak felelt meg.

Az első percekben átadtuk a kezdeményezés lehetőségét a belgáknak, és már 4 perc után ígéretes kontrát tudtunk vezetni, de a befejezés nem sikerült. A 11. percben viszont pontos volt a befejezés, Kosznovszky Márk jobb oldali beadását követően a rövid saroknál érkező Szalay Szabolcs magasra ugorva a kapu bal oldalába fejelt, a kapus beleért a labdába, de nem tudta megakadályozni, hogy az ne kerüljön a hálóba (1-0).

A 16. percben Zuigeber pazar labdájával Szalay törhetett kapura, de lövése előtt, a 16-oson belül az utolsó védő elválasztotta a labdától. A belgák irányították a meccsek, és egyre veszélyesebben futballoztak, a 29. percben pedig megszerezték az egyenlítő találatot: egy kapu előtti kavarodás során a játékvezető szabálytalanságot látott magyar oldalról, a megítélt büntetőt Jeremy Doku magabiztosan váltotta gólra (1-1).

Az egyenlítés után is nyomás alatt maradt a magyar kapu, ami azért volt gond, mert a magyar védelem nem tudta semlegesíteni a belgák technikás, jól cselező támadóit, egy az egy elleni megnyert párharcaik, illetve megindulásaik rendre gólveszélyt eredményeztek. A 45. percben is egy ilyen akcióból alakult ki helyzet a kapunk előtt, Jeremy Landu pedig 13 méterről a kapunk jobb oldalába pörgetett (1-2), kialakítva a félidei eredményt.

Preisinger Sándor a szünetben kettőt cserélt, Hegyi Krisztián állt be a kapuba, míg Kalmár Benedek a támadósorba érkezett. Fél perc telt el a félidőből, amikor Zuigeber lövése elkerülte a kaput, két percre rá a belgák előtt adódott helyzet, ők viszont nem hibáztak: a jobb oldalon vezetett pontos akció végén Thibo Baeten lőtt közelről a léc alá (1-3). Az 56. percben Idumbo-Mazumbo vert meg a jobb oldali egy az egyben egymás után több védőt is, Posztobányi Patrik csak szabálytalanul tudta elválasztani a labdától, a jogos büntetőt Doku magabiztosan értékesítette (1-4).

A 84. percben egy ellentámadás végén Hosszú Zéténnyel szemben szabálytalankodtak a 16-oson belül, a játékvezető tizenegyest ítélt. Kalmár Benedek büntetőjét a kapus védte, de a kipattanót közelről a hálóba passzolta a Puskás Akadémia támadója, beállítva a 2-4-es végeredményt.

– A játékosokra nem lehet egy rossz szavam sem, mert taktikailag megvalósították, amit kértem tőlük, voltak veszélyes támadásaink, gólokat szereztünk. Sajnos becsúsztak hibák is a játékunkba, az ellenfélnek pedig volt egy-két elképesztően dinamikus támadója, akiket nem tudtunk tartani. Tanulni kell ebből a mérkőzésből, mert az Európa-bajnokságon csak a belgához hasonló erősségű csapatok szerepelnek majd, és szeretnénk felvenni velük a versenyt a tornán – értékelt a lefújás után Preisinger Sándor.

U17-es Európa-bajnoki selejtező:

Magyarország-Belgium 2-4 (2-1)
Gól: Szalay Szabolcs (10.), Kalmár Benedek (84., 11-es), ill. Jeremy Doku (28., 55.), Jeremy Landu (44.), Thibo Baeten (47.)