Négy között a címvédő Ferencváros

A címvédő Ferencváros elődöntőbe jutott a jégkorong Erste Ligában, miután a Székesfehérváron aratott szerdai 4-2-es sikerével lezárta a Titánok elleni negyeddöntős párharcot.

Négy és fél perccel az első harmad vége előtt Rasmus Kulmala kapott egy remek passzt a jobb szélen, finn támadónk első lövését még sikerült blokkolni, a lecsorgót azonban kíméletlenül vágta Gyenes kapujába (0-1). A Fehérvárnak nem kellett több, ismét sikerült ritmust váltaniuk, amit egy ideig remekül állított meg a ferencvárosi védelem, azonban egy ízben Tóth Gergő volt kénytelen szabálytalan eszközökhöz folyamodni, így két perces büntetéssel sújtotta a játékvezető. Császár Hunor találatával egyenlített a Fehérvár (1-1).

A 28. percben egy Nagyról kipattanó korongot Paul Zion húzta el a kapu előtt, majd végül lőtte a hálóba (2-1), így már a hazaiaknál volt az előny.

Ketogenic perccel később a Fradi sikeresen elhozta a bulit, ami Nagy Gergőhöz került, a kapitány pedig kíméletlenül bevágta a hazai kapuba (2-2).

Az 52. percben egy kiállítás utániamét a zöld-fehérek vitték el a bulit, mely után Tóth Adrián megtörte a jeget, ismét előnyhöz juttatta a Ferencvárost (2-3).

Fél perccel a vége előtt sikerült felszabadítani a vendégeknek, de Switzer nem elégedett meg ennyivel, azonnal letámadta a Titánok védőjét, majd a korongot is sikerült megszereznie, amit okosan továbbított a hosszú oldalon érkező Kulmalának, aki az üres kapuba passzolt, ezzel lezárva a lényegi kérdéseket (2-4).

A zöld-fehérek középszakaszgyőztesként az Újpesttel találkoznak a négy között.

Mivel a másik ágon a legjobb négy közé bejutott Csíkszereda ellenfele a Brassó vagy a Gyergyói HK lehet, így az is eldőlt, hogy az Újpest és a Fradi párharcának győztese lesz a magyar bajnok.

A Brassó hosszabbításban győzött a Gyergyói HK vendégeként szerdán. A négy közé jutásról döntő hetedik összecsapást pénteken rendezik Brassóban.

Erste Liga:

Negyeddöntő, 6. mérkőzések:

Fehérvári Titánok – FTC-Telekom 2-4 (1-1, 1-1, 0-2)
Gól: Császár Hunor (18., emberelőnyben, ), Paul Zion (28.), ill. Rasmus Kulmala (16., 60.), Nagy Gergő (30., emberelőnyben), Tóth Adrián (52., emberelőnyben)

Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcot 4-2-re a Ferencváros nyerte.

Gyergyói HK-Corona Brasov 1-2 (1-0, 0-1, 0-0, 0-1) – hosszabbítás után
Gól: Jereme Tendler (12.), ill. Zachery Franko (23.), Molnár Zsombor (65.)
Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-3.

Forrás: Fradi.hu/MTI