Gálfi Dalma
  • BukaresTBondarAnna
    Bondár Anna

Az egyaránt kiemelt Bondár Anna (3.), Udvardy Panna (6.) és Gálfi Dalma (8.), valamint Jani Réka is nyolcaddöntőbe jutott a bukaresti, 115 ezer dollár összdíjazású salakpályás női tenisztornán.

A viadal honlapja szerint a WTA-rangsorban 52. Bondár Anna hétfői bemutatkozásán szetthátrányból fordítva, három játszmában győzte le az orosz Darja Asztahovát (209.).

Udvardy Panna (76.) két szoros szettben, 1 óra 46 perc alatt kerekedett a hazai közönség előtt szereplő Cristina Dinu (385.) fölé, míg Gálfi Dalma (79.) az ausztrált Jaimee Fourlis (169.) ellen jutott tovább.

Gálfi Dalma következő ellenfele Sara Errani lesz, a tapasztalt olasz teniszező idén a 125-ös Contrexeville-i tornán 6:4, 1:6, 7:6(4) arányban nyert Gálfi ellen.

A pályafutása legjobbjaként 114. helyezett Jani Réka az első fordulóban az olasz Nuria Brancacciót (300.) győzte le simán két szettben. Jani Réka következő ellenfele az első helyen kiemelt Sorana Cirsteát búcsúztató Simona Waltert lesz.

A tíz évvel fiatalabb svájci lány és Jani korábban három alkalommal játszott egymás ellen. 2020-ban Tarvisióban és tavaly Stare Splavy-ban is Jani Réka győzött, ám az idei chiasso-i negyeddöntőben Waltert 6:2, 7:6(5) arányban nyert.