Negyeddöntős a női asztalitenisz-csapat

Negyeddöntőbe jutottak a magyarok a női asztaliteniszezők csapatversenyében a krakkói központú Európa Játékokon.

asztalitenisz-csapat
Bálint Bernadett, Madarász Dóra, Nagyváradi Mercédesz és Dara Helga (b-j) a női asztalitenisz csapatverseny nyolcaddöntőjében a cseh válogatott ellen játszott mérkőzés után az Európa Játékokon a krakkói Hutnik Arénában. Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Bátorfi Zoltán szövetségi kapitány az EJ előtt annak a reményének adott hangot, hogy hatodik kiemeltként bejut a legjobb nyolc közé a válogatott. Ugyanakkor úgy vélekedett, hogy ez nem ígérkezik egyszerűnek, mert a németek és a románok kiemelkednek, de mögöttük nagyon kiegyensúlyozott a mezőny. Mint mondta, a napi forma meghatározó lehet, illetve az, hogy sikerül-e felszabadultan játszani.

A Krakkó külvárosában lévő Hutnik Arénában a magyarok összecsapása volt az utolsó – egy férfi meccsel párhuzamosan – a szerdai programban este hét órától. A csapat a világranglistán legelőkelőbb helyen rangsorolt, ezúttal pihenő Póta Georgina nélkül vesz részt az Európa Játékokon.

Az olimpiai lebonyolításnak megfelelően a párosmeccsel kezdtek, melyen Nagyváradi Mercédesz és Bálint Bernadett állt szemben Katerina Tomanovskával és Zdena Blaskovával. A csehek pontosabban, határozottabban, kevesebb hibával játszottak, így gyorsan bezsebelték a nyitómérkőzést.

Ezután Madarász Dóra következett, aki Ecseki Nándorral hétfőn ezüstérmes lett vegyes párosban. Az első szettet úgy vesztette el, hogy csak négy pontot hozott össze Hana Matelova ellen, de mint azt később elmondta, a csípőhorpasza kicsit meghúzódott, ezért ebben a játszmában kicsit kímélte magát, a szünetben pedig a jegelés segített neki. A másodikban viszont mintha minden megváltozott volna, támadóbb szellemben játszott és ellenfele jutott csupán négy pontig.

A folytatás hasonlóan alakult, egyértelműen Madarász irányította a labdamenetek többségét, így meglett a harmadik játszma is. A negyedik szorosan alakult, de 6-8-nál két gyönyörű tenyeressel egyenlített, majd 9-9 után sikerült megszereznie a győzelemhez szükséges két pontot.

Következett Nagyváradi és Blaskova mérkőzése, amely magyar sikert hozott két simább és egy szorosabb játszmában. Ezután ismét Madarász állt asztalhoz, aki Tomanovskának esélyt sem adott az első szettben, a másodikban és a harmadikban pedig megküzdött a sikerért, ami egyben magyar továbbjutást ért.

„Szerettük volna minden meccsünket megnyerni, de tartottunk tőlük, mert erős párost alkotnak” – mondta az MTI-nek Nagyváradi Mercédesz az elveszett párost illetően. Az egyéni mérkőzésére rátérve Blaskovát kellemetlen ellenfélnek nevezte, akinek – mint azt megjegyezte – nem nagyon fekszik a játékstílusa.

„Próbáltam biztatni magam, bátran játszani. Az első két szett nagyon jó volt, a harmadik kicsit szorosabb”

– értékelt, és még hozzátette, reméli, hogy a páros is jobban megy majd csütörtökön.

Madarász Dóra a kisebb sérülésére utalva elárulta: próbálta minél jobban lerövidíteni a labdameneteket, főleg úgy, hogy tenyeresre ne nagyon kelljen kilépnie, hogy ne húzódjon a fájó testrész. Hozzátette, két szettig ráadásul bőven érkeztek labdák a fonákjára, ami jól jött neki.

„Dóri meg Merci abszolút felszabadultan játszott, Dettinél ez még nem valósult igazán meg, ő nagyon izgult” – emelte ki Bátorfi Zoltán, majd úgy fogalmazott: meglepetés volt számára, hogy a világranglistán előkelőbb helyen álló Matelova ellen ilyen jól játszott Madarász Dóra. Nagyváradi ellenfelét, Blaskovát nagyon kellemetlen ellenfélnek nevezte, aki az egyéni versenyben is okozott meglepetést.

„A párostól sokkal többet vártam, de az egészen elképesztő, hogy a szetteket tekintve 0-4-re álltunk és utána már nem vesztettünk több játszmát”

– foglalta össze a mérkőzést.

A csapatversenyben 12 válogatott indult, négynek kiemeltként a nyolcaddöntőben nem kellett még játszania.

A magyarok csütörtökön ugyancsak 19 órától a románokkal mérkőznek meg a negyeddöntőben.

Európa Játékok, asztalitenisz

Női csapatverseny, nyolcaddöntő:

Magyarország-Csehország 3-1

Nagyváradi Mercédesz, Bálint Bernadett-Katerina Tomanovska, Zdena Blaskova 0-3 (-9, -5, -8)
Madarász Dóra-Hana Matelova 3-1 (-4, 4, 5, 9)
Nagyváradi-Blaskova 3-0 (5, 7, 10)
Madarász-Tomanovska 3-0 (3, 9, 9)