Négyen szereztek öt-öt gólt Svédországban

A Győri Audi ETO megőrizte százszázalékos mérlegét, miután vasárnap a vártnál nehezebben, 29-26-ra győzött a pont nélkül álló IK Sävehof vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 6. fordulójában.

Haugsted
Line Haugsted

Kiegyenlítetten indult az óraátállítás utáni első BL-találkozó, negyedóra után még 5-5 állt az eredményjelzőn, ezt követően a Sävehof pontatlan támadásait kihasználva 6-0-s sorozattal lépett el riválisától a Győr. Ezt a különbséget pedig alacsony hőfokon is megtartotta a szünetig.

A fordulás után azonban kissé bennragadt az öltözőben a Győr, egy gólra felzárkózott a rivális (19-18), ebben a periódusban az egyetlen pozitívumot az jelentette, hogy több mint egy év után ismét betalált a sorozatban Veronica Kristiansen. Ulrik Kirkely együttese ezt követően ismét ki tudott alakítani egy szűk előnyt, és végül legjobb játékától messze elmaradva, de három góllal nyerni tudott az ETO.

A találkozó legeredményesebbje a nyolc gólt szerző Nina Koppang volt hazai részről, a Győrből Szöllősi-Schatzl Nadine, Stine Oftedal, Emilie Hovden és Estelle Nze Minko egyaránt ötször volt eredményes.

Ulrik Kirkely, a Győr vezetőedzője

„Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk a Sävehof ellen. Nem a legkoncentráltabban játszottunk, sok hibát ejtettünk, amelyeket az ellenfél meg tudott büntetni. A folytatásban ezeket a csorbákat ki kell javítanunk, hiszen nehéz mérkőzések várnak ránk.”

Rinka Duijndam, Győri Audi ETO KC

„Sokat hibáztunk a találkozón, de szerencsére a végén mi kerültünk ki győztesként az összecsapásból. Személy szerint örülök a játéklehetőségnek, amit kaptam, így én is hozzá tudtam tenni a sikerhez.”

EHF női kézilabda Bajnokok Ligája

A csoport, 6. forduló:

IK Sävehof (svéd) – Győri Audi ETO KC 26-29 (8-13)
Sävehof:
Bergfeldt, Bundsen 1, Linder (kapusok), Andersson, Blomst 4, Ernelind 1, Granat 2, Heikka 1, Jensen, Koppang 8, Kylberg 1, Martin Berenguer 4(2), Mihailovi, Sembe 2, Stankiewicz 1, Wiksfors 1.
Győr: Duijndam, Toft (kapusok), Broch, Dale 2, Farkas J., Győri-Lukács 2, Haugsted 1, Hovden 5, Kristiansen 1, Nze Minko 5, Oftedal 5, Ryu 3, Szöllősi-Schatzl 5.

DVSC SCHAEFFLER – Brest Bretagne Handball (francia) 31-24 (15-14)