Négyes döntőben a bajnok Falco és a címvédő Szolnok

Bejutott a négyes döntőbe a bajnok Szombathely és a címvédő Szolnok is szerdán a Zsíros Tibor férfi kosárlabda Magyar Kupában.

Keller Ákos
Isiah Philmore (#41) és Keller Ákos (#6)

A Falco nagy feladat előtt állt az MK-negyeddöntőben, mivel  alapszakaszgyőztesként az NB I-es tabellán harmadik Fehérvárt fogadta, amelynek a csarnokában szombaton 97-91-re kikapott, ráadásul az előző bajnokiját is elvesztette odahaza a szomszédvár Körmenddel szemben.

A házigazdák, akiknél a válogatott Perl Zoltán kedden két évvel meghosszabbította szerződését, 8-7-ig voltak előnyben, utána amíg ők egy pontot dobtak, a Pongó Marcell vezette ellenfél 11-gyel válaszolt. A második negyedet már 12-26-ról kezdte az Alba, de Raymond Cowels révén a Falco rákapcsolt, és 38-43-mal vonult el a nagyszünetre.

Fordulás után felzárkóztak a hazaiak, és fej fej mellett haladt a két csapat, Perl fontos duplákkal hálálta meg a vezetőség bizalmát. A hajrára fokozatosan ellenfele fölé kerekedett a bajnok, és végül négypontos győzelemmel jutott tovább a hétvégi Final Fourba. A meccs legjobbja Cowels lett 18 ponttal.

Milos Konakov, a Falco KC vezetőedzője

„Úgy kezdtük a meccset, ahogy akartuk. Néhányszor indokolatlanul segítettünk túl, ami miatt könnyű helyzeteik voltak. Ezt megbeszéltük, és egy egyből második negyedben változtattunk, mert nem „jó irányba haladt a védekezésünk”. A második 10 percben 2 fél védekezést változtatgattunk ez meghozta az eredményt, illetve jobban bíztunk egymásban, mert jobb volt az 1 az 1 elleni védekezésünk. Jól védtük a „körtét”, majd a szerzett pattanókból gyorsan fordultunk, és jó ritmusban támadtunk. A Kupa meccsek nem mindig szépek, hiszen egy meccsen dől el minden. Itt egy dolog számít a győzelem, és a nagy akarás, ez most sikerült. Voltunk 14 pontos hátrányban is, amiből nem volt könnyű a visszaút, de a közönségünk ismét hatalmas segítséget nyújtott és ahogy szokták 6. emberként segítettek minket. A szezon azon szakasza jön, ahol a küzdés, a harcos játék még fontosabb szerepet kap, és úgy érzem ezt a szurkolóinkkal együtt elérhetjük. Most következik Budapest, ahol remélem ismét sokan leszünk. Az Albának sok sikert kívánok a szezon hátralévő részéhez.”

Perl Zoltán: Nagyon izgalmas és kemény mérkőzés volt

„Az első negyedben nagyon rosszul játszottunk, engedtünk az Albánok, hogy úgy játszanak, ahogy szeretnének, de extra dobásokat is értékesíteni tudtak. Nem voltunk elég agresszívak, ezt a második negyed kzepén sikerült megváltoztatnunk. Bár nem játszottunk jól az első félidőben, mégis szoros volt az eredmény. A második félidőben pedig mindent kiadtunk magunkból és sikerült megnyerni a meccset!”

Jandro Zubillaga, az Alba Fehérvár vezetőedzője

„Először is szeretnék gratulálni Milosnak, aki az elmúlt két szezonban remek munkát végez. A szurkolóknak is jár a köszönet, mert óriás hangulat volt. Köszönöm a fehérvári szurkolóknak akik elkísértek minket, és támogattak, de kijár a gratuláció a Falco fanoknak is, hiszen nem mindig játszhatunk ilyen atmoszférában. Az első negyedben nagyon jól kezdtünk, jól járt a labda, jó volt a játék, ez főleg a védekezésből indult. Amikor a Falco védekezést váltott, nem jól reagáltunk rá. Többször megállt a labda, így nem ritmusból támadtunk, megváltozott a játék képe. A második negyedben, és harmadik negyedben még tartottuk magunkat, de látható volt, hogy nem úgy megy a támadójáték, ahogy azt elterveztük, a Falco taktikája lassított minket. A Falco jobban játszott ebben a periódusban, nekünk néha nehéz volt kosarat szerezni. Van ilyen. Mondtam a játékosaimnak, hogy 7 győztes meccs után benne van a vereség. Néha nyersz a jó csapatok ellen, néha kikapsz, de ma emelt fővel tettük. Hiszek a játékosaimban, nekik is elmondtam, hogy ilyen a sport, a vereség segít a fejlődésben. Most nézünk előre, kezdődik a playoff és mindent megteszünk azért, hogy visszatérjünk az Aréna Savariába.”

Az alapszakasz második helyén záró Szolnok a ZTE-t fogadta

Szolnoi Olajbányász

A tavaly kilencedik kupaaranyukat begyűjtő Tisza-partiak másfél negyeden át kiegyenlített csatát vívtak zalai riválisukkal, majd Auston Barnes kosaraival 46-38-ra megléptek a félidőig. Fordulás után a vendégek egy 26-9-es rohammal rukkoltak elő, de a zárószakasz elején már ismét az Olaj vezetett, amely – bár az utolsó percben kétszer is egyetlen pontra csökkent az előnye – már nem engedte ki a kezéből a győzelmet.

Andre Marcell Williamson 10 ponttal és 10 lepattanóval dupla-duplázott, míg a vendégeknél Danilo Ostojic 19 ponttal és 11 lepattanóval zárta a mérkőzést.

James Gavin: Először is gratulálok a Zalaegerszegnek, nagyon jó szezonjuk van

„Az edzőnk az elejétől kezdve mondja, hogy jól szervezett csapat tehetséges játékosokkal. Mindenki látta milyen kemény volt ellenük küzdeni. Az edzőnk már a szezon elejétől mindig mondja, hogy a csapatmunka a legfontosabb számunkra és néha mikor nehezebb pillanataink vannak akkor ott van ez, hogy segítsen minket. Ezért voltunk ma képesek nyerni. Ami a Final Four-t illeti mindenki azt mondja, hogy ez egy magas színvonalú torna, nagyszerű játékosokkal így bárki ellen is játszunk kemény lesz. Megyünk és megteszünk mindent a győzelemért.”

Gasper Potocnik, a Szolnok vezetőedzője

„Először is gratulálok a csapatnak, ahogy Jimmy is elmondta, együtt maradt a csapat, pedig voltak nagyon rossz pillanataink, de harcoltunk a klub színeiért és nagyszerű támogatást kaptunk a rajongóinktól mikor éppen nem ment úgy a játék. Végül volt elég határozottság, agresszivitás, hogy irányítsuk a játékot, elkezdtünk játszani úgy ahogy szerettünk volna és így csökkentettük a nyomást, ami miatt sok hibát vétettünk. Elkezdtünk jobban játszani és sikerült átvenni az irányítást. Gratulálok a Zalaegerszegnek a teljesítményükért, ahogy Jimmy is elmondta, hogy az egész szezonban jól játszottak és nagyon kemény ellenfelek, de a mi célunk a győzelem volt és most csak a kupa megnyerésére koncentrálunk. Csak a következő meccs van előttünk, nem akarunk másról beszélni. Mindegy ki lesz az ellenfél, nehéz meccs lesz, de szeretném ha a játékosaim élveznék a tornát és jó hangulatban lépnének pályára és ha arra fókuszálnak amire kell akkor jön majd az eredmény. Nem várok el semmi mást csak ami eddig is, hogy a legjobbat nyújtsák ami tőlük telik és jól érezzék magukat a tornán.”

Sebastjan Krasovec, a Zalaegerszeg vezetőedzője

„Végig nagyon küzdött csapatunk, harcoltak becsülettel. Az első félidőben sajnos Michell Smith hamar összeszedett négy személyi hibát, Zsíros Pétert pedig kiállították. A második félidőben kilenc ponttal is vezettünk, de nem tudtuk megtartani előnyünket. Kikaptunk, de büszke vagyok a csapatra.”

Az NB I rájátszásáról lemaradt Atomerőmű a Kecskemét ellen próbálta meg feledtetni a fiaskót, és azután, hogy az NB I-ben kétszer is megverte alföldi riválisát, a kupameccsen is egy hajszálnyival jobban teljesített az első félidőben. A kiélezett csata a térfélcsere után is folytatódott, az izgalmas hajrából a tavaly MK-bronzérmes Kecskemét jött ki jobban.

A negyedik negyeddöntőben a bajnoki alapszakaszban ötödik Sopron a harmadik játékrészben már 14 ponttal elhúzott az NB I alsóházába került Oroszlánytól, a mégis váratlanul szoros végjáték pedig ismét a hazaiaknak sikerült jobban.

Az MK idei lebonyolítása annyiban változott, hogy már nincs nyolcas döntő, ugyanis a negyeddöntőket – amelyekre eddig a nyolcas döntő első napján került sor – a kupahét közepén rendezik meg a jobb helyezést elérő csapatok pályaválasztó jogával.

A négy továbbjutó utazik a budapesti Tüskecsarnokban esedékes négyes döntőre, amelyre szombaton és vasárnap kerül sor.

Zsíros Tibor kosárlabda Magyar Kupa

Negyeddöntő:

Sopron KC – MVM-OSE Lions 86-80 (22-16, 15-12, 23-25, 26-27)
Sopron:
Joseph 7/3, A. Jones 19/9, Valerio-Bodon 6/3, Barnett 24/15, J. Durham 17. Csere: Molnár M. 3, White 7, Takács N. -, Sitku -, Supola 3.
Oroszlány: Dimitrijevics 24/12, Ruják 5/3, Szabadfi -, Calloway 8/6, Krestinin 8. Csere: Dorogi 7/3, Werner -, Mucza -, Barnjak 17/9, Illés 3/3, Carev -, Henry 6.

Szolnoki Olajbányász – Zalakerámia ZTE KK 89-88 (25-23, 23-16, 20-30, 21-19)
Szolnok:
 Durham 6, Lukács N. 9/3, Barnes 14/3, Szubotics 14/3, Williamson 10. Csere: Gavin 18/9, Révész 3, Rudner 6/6, Pongó Má. 13/9, Gilszki 3/3.
Zalaegerszeg: Trice 11/6, O’Reilly 23/6, Csuti 1, Keller 4, Smith 12/3. Csere: Németh Á. -, Osztojics 19/3, Zsíros 2, Polster -, Rakicsevics 16/6.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Arconic-Alba Fehérvár 79-75 (12-26, 26-17, 22-18, 19-14)