Négygólos döntetlen a debreceni keleti rangadón

A Debrecen hazai pályán kétgólos hátrányból felállva 2-2-es döntetlent ért el a vendég Diósgyőr ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 18. fordulójának szombat kora esti mérkőzésén.

DVSC-DVTK

A hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, irányították a játékot és labdavesztés után agresszíven visszatámadtak. A félidő nagy részében komoly fölényben voltak Dzsudzsák Balázsék, lehetőségeiket azonban nem tudták gólra váltani. A három napja edzőváltáson átesett vendégek pedig az utolsó tíz percre találtak magukra, ami elég volt számukra egy-két komolyabb helyzet kialakításához, de kapuba találni ők sem tudtak.

A fordulás után debreceni rohamokra lehetett számítani, ám még öt perc sem telt el, amikor a DVTK vezetést szerzett, miután Megyeri rossz előreívelését követően Bényei Ágoston 16 méterről a kapuba lőtt. A meccs megélénkült, a debreceniek pedig azonnal egyenlíthettek volna, de Bárány lemaradt Szécsi centerezéséről, aztán néhány perc múlva a hazai kapus ismét ellenfélhez rúgta a labdát, amiből újabb gólt kapott csapata Jurek Gábor hatméteres fejese révén.

A házigazdák jól reagáltak a nehéz szituációra, támadásban maradtak, és Dzsudzsák Balázs egy 22 méteres szabadrúgásnál gyönyörűen lőtt a jobb felső sarokba a félidő közepén.

A folytatásban kapkodóvá vált a DVSC játéka, a vendégek könnyedén őrizték előnyüket, sőt, számos veszélyes kontrát vezettek, még azt követően is, hogy emberhátrányba kerültek Szatmári vitatható piros lapja után. A védő egy mozdulatát hátraütésként értékelte a játékvezető. A hajrában aztán a fáradó diósgyőri védők egyre többször maradtak le a hazai beadásokról, és néhány kihasználatlanul maradt hatalmas helyzet után a 89. percben Kusnyír Erik egyenlített, így megosztoztak a pontokon a csapatok.

A döntetlennel a DVSC már négy meccse nyeretlen a bajnokságban, az új tréner, Simon Miklós által irányított Diósgyőrt viszont így is sikerült – egy ponttal – maga mögött tartania a tabellán, melyen a hatodik.

Srdjan Blagojevic, a DVSC vezetőedzője

„Edzői szempontból nagyon stresszes mérkőzés volt, az első kapott gólig jól játszottunk. Az elején egyértelműen jobbak voltunk, helyzeteink is voltak, aztán kaotikussá vált a játék, amit én nem szeretek. Vegyes érzéseim vannak, kicsit szomorú vagyok, mert győzni szerettünk volna. Azért, hogy 0-2 után vissza tudtunk jönni, dicséretet érdemelnek a játékosok. „

Simon Miklós, a DVTK vezetőedzője

„Dicséretet érdemelnek a játékosaink, bár megilletődötten kezdtünk. Szerencsére utána rendeztük a sorokat, büszke vagyok a fiataljainkra. Gólokat is tudtunk szerezni, de nem voltunk képesek lezárni a mérkőzést.”