Négygólos hátrányban a Fejér B.Á.L.-Veszprém

A Fejér B.Á.L.-Veszprém 29-25-re kikapott a francia Chambery Savoie Mont Blanc HB otthonában a férfi kézilabda Európa-liga selejtezőjének második fordulójában, a párharc keddi, első mérkőzésén.

A vendégek egyik legjobbja, Éles Benedek sérülés miatt hiányzott a csapatból, amely sorozatban öt kapott góllal kezdte a meccset. A folytatásban felvette az ellenfele által diktált ritmust a Veszprém, fokozatosan csökkentette hátrányát. Ez olyannyira jól sikerült Konkoly Csaba vezetőedző együttesének, hogy a szünetben már csak három találat volt a különbség.

Jól kezdődött a második félidő a vendégek szempontjából (15-14), támadásban és védekezésben is számos remek megoldásuk volt, de a meccs végéhez közeledve egy 6-2-es sorozattal megint ellépett a Chambery.

A végeredményt a mezőny legeredményesebb játékosa, a tíz gólig jutó Pulay Gábor állította be időn túli szabaddobásból.

Kristóf Mátyás ötször talált be, Podoba Jánosnak 12 védése volt. Csapatuk remekül helyt állt a francia élvonal legutóbbi ötödik helyezettjének otthonában, és a vártnál szorosabb eredményt ért el.

A bajnoki bronzérmes Balatonfürednek nem kell selejtezőt játszania, a csoportkörben kezdi meg szereplését a második számú európai kupasorozatban.

Férfi kézilabda Európa Liga-selejtező

2. forduló, első mérkőzés:

Chambery Savoie Mont Blanc HB (francia) – Fejér B.Á.L.-Veszprém 29-25 (15-12)
Chambery:
Hodzic, Ivic (kapusok), Anquetil, Bonnisol, Brouzet, Faustin 4, Goni 1, Kalandadze 5, Mantz, Paturel 1, Pecina 2, Richert 5 (3), Skube, Tissot 3, Traore 5, Tritta 3.
Veszprém: Balogh, Podoba (kapusok), Balogh, Bugyáki, Fercsik, Hári 1, Kristóf 5, Machác 1, Molnár 2, Podoba, Preszter, Pulay 10, Strannig 1, Szatmári 1, Szmetán 2, Szrnka 2,