Négygólos hátrányban az Érd

Katarina Krpez_440Négygólos vereséget szenvedett az Érd hazai pályán a Rosztov Don csapatától a női kézilabda EHF Kupa elődöntőjének első, vasárnapi mérkőzésén.

Rosszul kezdett az Érd: az esélyesebb rosztovi csapat sorozatban öt gólt lőtt, mire az első hazai válasz megérkezett. A nyolcadik percben, 1-6-os állásnál Szabó Edina időt kért, de nem tudta felrázni együttesét, amely a 10. percre hatgólos hátrányba került (4-10). A folytatásban sikerült faragni a különbségből, a 23. percre két gólra jöttek fel az érdiek (8-10). Hamarosan újra négyre nőtt az oroszok előnye, ugyanis a vendégek gyors lerohanásaival nem tudtak mit kezdeni az érdiek. Ezzel együtt a mérkőzés felénél Nadine Schatzl időntúli hetesével ismét belátható közelségbe (13-15) került a magyar csapat a rosztoviakhoz.

A 37. percben Klivinyi Kinga lövésével egyenlített az Érd (17-17), majd négy perc múlva újból az oroszok vezettek két góllal (17-19). Küzdött a magyar csapat, ennek eredményeként a 46. percre ismét egyenlő lett az állás (20-20), de a vezetést nem tudta átvenni. A végére egyre több hiba csúszott az Érd játékába, így a rosztoviak fokozatosan elléptek. Többször vezettek öt góllal, előnyükből négy a végéig megmaradt, így számukra nagyon kedvező helyzetből indul majd a rosztovi visszavágó jövő szombaton.

Női EHF Kupa, elődöntő, 1. mérkőzés:

Érd-Rosztov Don (orosz) 24-28 (13-15)
Gól: Katarina Krpez 6, Klivinyi Kinga 5, Pálos-Bognár Barbara 4, Kovács Anna 3, Schatzl Nadine 3, Mariama Signate 3, ill. Jekaterina Ilina 7, Viktorija Borscsenko 6, Julija Managarova 5, Regina Shymkute 3, Bobrovnikova 2, Petrova 2, Szlivinszkaja 2, Andjela Bulatovics 1.