Négygólos hátrányban az FTC-Green Collect

A Ferencváros 33-29-re kikapott a svájci BSV Bern vendégeként a férfi kézilabda Európa-kupa harmadik fordulójának első mérkőzésén, szombaton.

Bern

Az előző körben a ciprusi Parnasszosz Sztrovolut kettős győzelemmel búcsúztató Ferencváros az újonc Eger elleni magabiztos, 37-20-as szerdai bajnoki sikerrel hangolt, míg a Bern egy hete lépett legutóbb pályára, akkor 34-27-re kikapott a listavezető Kadetten Schaffhausentől.

A szombati találkozó elején két-háromgólos előnyre tett szert a svájci csapat, az első félidő második felében pedig öttalálatosra nőtt Pásztor István vezetőedző együttesének hátránya (14-9).

A második játékrész elején hatgólosra hízó különbséget az utolsó tíz percre megfelezte ugyan a Ferencváros (27-24), ám ennél közelebb már nem tudott zárkózni a hajrában, így négygólos hátrányból várhatja a visszavágót.

A találkozó legeredményesebbje a hazaiakat erősítő Felix Aellen volt 8 góllal, vendégrészről Nagy Bence hétszer, Kovacsics Péter ötször talált be, Győri Kristóf nyolc, Borbély Ádám négy lövést védett.

Férfi kézilabda Európa-kupa

3. forduló, első mérkőzés:

BSV Bern (svájci) – FTC-Green Collect 33-29 (17-12)
Bern:
Ferrante, Seravalli (kapusok), Aellen 8, Allemann 1, Arn 1, Gantner 2, Hirt, Jauer 1, Kusio 4, Nyström 3, Schnyder 1, Spring 5, Strahm 2, Weingartner 4, Weiss 1.
FTC: Borbély, Győri K. (kapusok), Balogh 2, Bognár 3, Bujdosó 3, Csörgő 3, Debreczeni 2, Füzi, Kovacsics 5, Lékai 2, Mikita, Nagy B. 7, Ónodi-Jánoskúti 1, Pordán, Prainer 1, Szepesi.

A visszavágót jövő vasárnap 14 órától rendezik az Elek Gyula Arénában.

Forrás: MKSZ / MTI