Négyszeri hosszabbítás döntött Szegeden

A Szedeák négyszeri hosszabbítás után kerekedett vendége, a Kecskemét fölé a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának szombati játéknapján.

Fotó: Frank Yvette/Délmagyarország

Váradi Kornél visszatérhetett a kecskemétiek kispadjára, de így is nagy feladat állt előttük, hiszen a mindig energikusan játszó Szegedhez látogattak az élvonal 26. fordulójában.

Jól bekezdtek a hazaiak, másfél perc játék után már 7-2 állt az eredményjelzőn, köszönhetően Dzeletovics és Dickey ponterős játékának. Feljavult a KTE védekezése és el is kezdtek közeledni Váradi Kornél fiai (12-9). Sikerült egy jobb ritmust elkapnia a szegedieknek, ezzel pedig megint elléptek az ellenfelüktől, Jaramaz hármasa állította meg ezúttal a nagy futást (17-12). Összességében jól eloszlottak a pontok a vendégeknél, de a szegedi cserék beállása után új lendület érkezett a hazaiak játékába, ezzel pedig kiépítettek egy tizenegypontos előnyt az első tíz perc végére. 30-19.

A játék képe alapján felnőtt ellenfeléhez a Kecskemét, de így is megmaradt a Szeged magabiztos előnye (35-27). Amikor kicsit is veszélyben érezte magát Szrecsko Szekulovics együttese, azonnal feljebb kapcsolt és a húzóemberek által folyamatosan távol tartotta a KTE-t, sőt, Kerpel-Fronius Balázs trojkája után mínusz tizenhatnál kellett időt kérnie a vendégeknek (42-26). Innen egy kicsit zárkózott a nagyszünetig a Kecskemét, de így is magabiztos előnnyel mehetett félidőre a Szedeák. 46-32.

Ahogy a második negyed, úgy a harmadik eleje sem a kosáresőről marad híres, ami természetesen a fölényben játszó Szegednek kedvezett (53-37).

Egyre jobban kezdett nyílni az olló, jött is az időkérés Váradi Kornéltól

Felpörögtek a hazaiak, akik így már több, mint hússzal vezettek, teljesen megállt a KTE támadójátéka (61-37). Külön figyelemre méltó, hogy ezúttal nem az egyéni extra teljesítményekre, hanem a jó csapatjátékra építettek a szegediek, mindig volt egy jó passz, mindig megtalálták az üres embert. 64-46.

Sokáig úgy tűnt, hogy eldőlt a meccs, amikor szinte a semmiből felkapaszkodott tizenegyre a Kecskemét, Szrecsko Szekulovics pedig időt kért. Óriásit mentek a vendégek, fokozatosan dolgozták le a hátrányukat, Dramicsanin triplájával már csak négy volt közte, jött az újabb szegedi időkérés. Govens középtávolija a lehető legjobbkor érkezett hazai szempontból, ám Dramicsanin egy újabb triplát küldött a helyére (73-70). Egy jó vendég védekezés után Dramicsanin kiegyenlített, az utolsó támadás a szegedieké volt (73-73).

Brown kihagyta a lehetőséget, a lepattanót pedig a KTE kaparintotta meg, az órán pedig négy másodperc maradt. Thomas félpályáról elengedett kísérlete kimaradt, jöhetett a hosszabbítás. 73-73.

Bár az első pontokat a ráadásban Keller szerezte, fordított a Kecskemét és folyamatosan Wittmannék voltak lépéselőnyben

Jaramaz állt bele szemből egy hármasba, ami lejött, de Dzeletovics ellépte a túloldalon. Karahodzsics büntetett a palánk alól, majd megint Dzeletovics hibázott, amikor már csak másfél perc volt vissza (79-82). Kimaradt a vendég lehetőség, Govens távolról egyenlített (82-82). Karahodzsics megint beletette a gyűrűbe, Govens viszont csak az egyik büntetőjét dobta be (83-84). Tizenhat másodperc volt vissza, odaütött a Szeged. Thomas állhatott a vonalhoz, ám neki is csak az egyik sikerült, 83-85-nél kért időt a Szeged, tizenkét másdperc maradt. Bár Brown első próbálkozása a sarokból lejött, visszaszedte a lepattanóját és a dudaszó pillanatában egyenlített. 85-85.

Jaramaz vette a hátára a KTE-t, öt pontot is elsüllyesztett a második hosszabbítás elején (85-90). Megint nem tudtak a gyűrűbe találni a hazaiak, miközben Wittmann saroktriplája is pontos volt (85-93). Brown a sarokból szépített, majd Govens hozta közelebb az övéit (90-93). Dzeletovics csak az egyik büntetőjét dobta be, plusz kettőről támadhatott a Kecskemét. Djeraszimovics maradt higgadt a vonal mögül, Brown egy zsákolással válaszolt (93-95). Jól védekeztek a szegediek, majd Keller Iván küldött be egy nagyon fontos triplát (96-95). Wittmann ziccere becsorgott, Dzeletovics Triplából fordított (99-97). Thomas dobása is behullott, tizenöt másodperce maradt a Szegednek. Ebből már nem sikerült kosarat szerezni, jöhetett a harmadik ráadás. 99-99.

A harmadik hosszabbítást is jobban kezdték a vendégek

Brown viszont nem hagyta ellépni az ellenfelet (102-103). Elkezdte remek százalékkal dobálni a hármasokat a Kecskemét, de mindig jött a válasz a szegediektől (110-109). Az utolsó fél percre egállal fordultak a csapatok. Jaramaz dobása lejött, Govens viszont kiharcolt egy faultot az utolsó másodpercben. Hosszas videózás után megállapították a játékvezetők, hogy időn túl volt, jöhetett a negyedik ráadás. 111-111.

Dickey egy, Jaramaz két büntetőt dobott be (112-113). Dzeletovics egy támadólepattanó után volt sikeres, kettővel ment a Szeged. Dramicsanin is rontott egyet a vonal mögül, majd Govenstől érkezett egy távoli (118-114). Wittmann kihagyta a hármast, a túloldalon viszont Kerpel-Fronius Balázs bedobta, ezzel pedig eldőlt a mérkőzés. A Szeged négyszeres hosszabbítás után győzte le a Kecskemétet. 122-116.

Szrecsko Szekulovics, a Szedeák vezetőedzője: „Mindkét csapatnak gratulálok! Nagyon korán ünnepeltünk, tudtuk, hogy milyen veszélyes a Kecskemét, és hogy nem adják fel akkor sem, ha több mint húszpontos hátrányban vagyunk. A tanulság, hogy negyven percen keresztül kell jól játszanunk. A második félidőben nem a saját ritmusunkban játszottunk, ettől függetlenül boldog vagyok a győzelem miatt.”

Kerpel-Fronius Balázs: „Boldog vagyok a győzelem miatt. Egész héten erről beszéltünk, hogy a Kecskemét egy olyan csapat, amelyik ellen nem elég húsz ponttal vezetni, most is megmutatták, hogy bárhonnan képesek nagyon rövid idő alatt visszajönni a meccsbe, gratulálok nekik ehhez. A meccs végén szerencsénk volt, de ez nem tart ki mindig, viszont egy győzelemből könnyebb tanulni.”

Váradi Kornél, a KTE vezetőedzője: „Gratulálok a Szegednek a győzelemhez, és a saját csapatomnak is gratulálok. Puhán kezdtünk, de ismételten megmutattuk a karakterünket. A második félidőben jobb ritmusban kosárlabdáztunk, de az egész meccs olyan volt, mint a szezonunk, egy hullámvölgy. A hosszabbításban minden második esélyből kosarat kaptunk, ami megadta a Szegednek azt az esélyt, hogy kiegyenlítsenek. Magas színvonalú, küzdelmes meccs volt. Ebből a mentális erőből van esélyünk tovább építkezni.”

Férfi kosárlabda NB I:

Naturtex-SZTE-Szedeák – Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 122-116 (30-19, 16-14, 18-13, 9-27, 12-12, 14-14, 12-12, 11-5) – négyszeri hosszabbítás után
SZTE: Kerpel-Fronius G. 3, Govens 25/12, Brown 23/9, Dzeletovics 25/15, Dickey 15. Csere: Keller 13/9, Kerpel-Fronius B. 9/9, Mayer -, Bognár 9/3, Olasz -.
KTE: Wittmann 18/9, Thomas 20/3, Djeraszimovics 9, Kucsera 2, Karahodzsics 13. Csere: Lukács 3/3, Jaramaz 23/6, Dramicsanin 22/12, Horti 5.