Négyszettes Vasas-vereség a CEV Kupában

A Vasas házigazdaként négy szettben kikapott az Alba Blaj (Balázsfalva) csapatától a női röplabda CEV Kupa első fordulós párharcának szerdai első mérkőzésén.

Fotó. Digisport

Az első szett első fele hullámzó játékot hozott, hol egyik, hol másik csapat szerzett sorozatban három-négy pontot. A vendégek támadójátéka aztán feljavult, a hazaiaké nem, így a románok állva hagyták riválisukat és könnyedén szereztek vezetést.

A második játszmában összeszedettebben röplabdázott a Vasas, amely a szakasz derekáig vezetett is. Ekkor, 15-11 után több hiba csúszott a hazaiak játékába, a román együttes így fordított. A budapestiek nem adták fel, a hajrában 22-nél és 23-nál is egyenlítettek, de – elsősorban a ki nem kényszerített hibáik miatt – végül ezt a szettet is elveszítették.

A harmadik etapra alaposan visszaesett a vendégek játéka, a hazaiak jó ideig kedvükre szerezték a pontokat és tetemes előnyt építettek ki feljavuló nyitásaiknak és stabilabb blokkmunkájuknak köszönhetően. A játszma második felére rendezte sorait a balázsfalvai együttes, de nem tudta ledolgozni a hátrányát, így szépített a Vasas.

A negyedik szett hozta a legnagyobb küzdelmet és a legkiegyensúlyozottabb játékot, mindkét csapat remekül védekezett, így sok hosszú labdamenetet láthatott a nem nagy létszámú, de remek hangulatot teremtő közönség. Az angyalföldiek sokáig jól tartották magukat, a hajrára azonban elfáradtak, így a román csapat végül négyszettes győzelmet aratott.

A találkozó legeredményesebb játékosa a vendégek orosz átlója, Viktorija Russzu volt 21  ponttal, a Vasasból az azeri center, Ajsan Abdulazimova 18 pontig jutott.

Női CEV Kupa, 1. forduló (a 16 közé jutásért), 1. mérkőzés:

Vasas Óbuda-CSM Volei Alba Blaj (román) 1-3 (-15, -23, 17, -19)
A
legeredményesebb játékosok: Abdulazimova 18, Zernovic 12, Bojko 11, illetve Russzu 21, Strancali 15, Ninkovic 14

A visszavágót jövő szerdán játsszák Nagyszeben városában, a Vasas csak akkor juthat tovább, ha 3-0-ra vagy 3-1-re győz, majd ezt követően megnyeri az aranyjátszmát is. Minden más eredmény a vendéglátóknak kedvez.

A sorozat másik magyar csapata, a Swietelsky-Békéscsaba keddi első mérkőzésén ugyancsak négyjátszmás vereséget szenvedett a lengyel LKS Lódz otthonában.

Idegenben került előnybe a Kaposvár

A Kaposvár 3-0-ra nyert az izraeli Makkabi Hadera otthonában a női röplabda Challenge Kupa első fordulójában, a párharc első mérkőzésén.

A 16 közé jutásért zajló ütközet szerdai találkozóján a tavasszal elődöntős somogyiak az elejét leszámítva végig magabiztosan röplabdáztak, így könnyedén nyertek és jelentős előnnyel várhatják a jövő keddi, magyarországi visszavágót.

Nikalina Basnakova

A mérkőzés legeredményesebb játékosa a kaposváriak azeri ütője, Nikalina Basnakova volt 14 ponttal.

A 23 esztendős, 190 centiméter magas ütő eddigi pályafutása során már szép sikereket ért el. A mindig vidám, mosolygós Nikalina Bashnakova az elmúlt öt évben Törökországban röplabdázott, és a világ egyik legerősebb bajnokságnak tartott pontvadászatban is megállta a helyét. A Bursa csapatával 2017-ben az első, egy évvel később a második helyet szerezte meg a Challenge Kupában, 2020-ban pedig a Sariyer Belediyesi gárdájával feljutott a török Szuperligába. A legutóbbi évadban a 12. helyen zárt csapatával, és érdekesség, hogy együtt játszott a Vasas régi-új szerzeményével, a center Abdulazimovával.

– Az általános iskolában kezdtem el röplabdázni, valójában ez spontán történt: az egyik nap kiválasztottak az iskola edzői – elevenítette fel. – Kezdettől fogva szerelmes vagyok ebbe a játékba. Szívesen gondolok vissza a felnőttpályafutásom első éveire is, amikor azeri csapatommal bajnokságot nyertünk, illetve azokra az esztendőkre is, amit a Bursa együttesében töltöttem. Tagja voltam két Challenge Kupa-döntős társaságnak, és az egyik finálét meg is tudtuk nyerni. Ugyancsak nagy élmény volt a Sariyer gárdájával felkerülni a török Szuperligába, ahol hétről hétre kemény meccseket játszottunk.

Makkabi Hadera (izraeli) – 1. MCM-Diamant Kaposvár 0-3 (-20, -14, -15)

Forrás: MTI/sonline