Nehéz veszprémi győzelem a SEHA Ligában

A Telekom Veszprém 35-33-ra győzött a horvát RK Nexe otthonában a férfi kézilabda SEHA Liga negyeddöntőjének hétfő esti, első mérkőzésén.

A Veszprém ezen a meccsen mutatkozott be a regionális nemzetközi sorozat 2020/21-es idényében, mivel a csoportkörben nem kellett szerepelnie. A nyáron kinevezett új vezetőedző, Momir Ilic először irányította tétmérkőzésen a Magyar Kupa címvédőjét.

Eleinte együtt haladt a két gárda, majd 5-7 után fordított a házigazda, és amikor 13-10-re ellépett, jött az időkérés. Ezzel sem tért gyorsan magához a Veszprém, 16-11-es hátrányba került, viszont a szünet előtti nyolc percet jó játékkal sikerült 10-1-re megnyernie.

A fordulást követően felváltva estek a találatok, majd a félidő derekán ritmust váltott a nekcsei együttes, 26-25-re feljött, Ilic ezért próbálta rendezni a sorokat. A fordítást (29-28) így sem sikerült elkerülni, ám a hajrát kicsit jobban bírta a Veszprém, és kétgólos előnyt szerzett a csütörtöki, hazai visszavágóra.

A hazaiaknál Halil Jaganjac tíz, Fran Mileta nyolc, míg a magyar együttesben Gasper Marguc kilenc, Yahia Omar, Petar Nenadic, Andreas Nilsson és Manuel Strlek négy-négy gólt dobott.

A két csapat hetedszer találkozott egymással, a mérleg egy döntetlen mellett immár hat veszprémi siker.

Momir Ilic, a Telekom Veszprém vezetőedzője: „Első félidő második fele rendben volt, küzdöttünk, hajtottunk, de az is látszik, hogy rengeteg kijavítani valónk van még. Hullám hegyek és hullámvölgyek követték egymást, tudtuk, hogy sokat fognak futni, mégis minden hibánkat megbüntették. Dolgozni fogunk rajta, kijavítjuk a hibákat. Csütörtökön hasonló mérkőzést várok és jobb játékot tőlünk.”

SEHA Liga, negyeddöntő, első mérkőzés:

RK Nexe-Telekom Veszprém 33-35 (18-22)
Nexe:
Car, Radovanovics (kapusok), Mileta 8 (4), Barisics 2, Greganics 1 (1), Jelinics, Vida, Micsevics 3, Blazsevics, Szeverec, Moslavac 2, Tomics 2, Jaganjac 10, Kavcsics 2, Markusics 3, Pribetics.
Veszprém: Corrales, Cupara (kapusok), Jahja 4, Nenadics 4, Maqueda 2, Nilsson 4, Ligetvári 2, Marguc 9 (3), Strlek 4, Blagotinsek 1, Mahe 3, Dörnyei, Lékai, Sipos 2.

A visszavágót csütörtökön 18 órától játsszák.

A négyes döntőre szeptember 3-5-én Zárában (Zadar) kerül sor.