Nem bírt egymással a bronzért küzdő FTC és Tatabánya

Az Európa-kupa-elődöntős Ferencváros döntetlent játszott vendégével, a Tatabányával a férfi kézilabda NB I harmadik helye szempontjából fontos vasárnapi mérkőzésen.

Ferencváros

A találkozót megelőzően a Tatabánya harmadik, a Ferencváros negyedik volt a tabellán, az egy meccsel kevesebbet játszott fővárosiak lemaradása egy pont volt.

A vendégek kezdték jobban a találkozót (4-7) – amelyet a helyszínen tekintett meg Chema Rodríguez, az olimpiai kvótás férfi válogatott szövetségi kapitánya -, majd a vendéglátók percei és fordítása következett egy 8-1-es periódussal (12-8). Az első félidő hátralevő része kiegyenlített volt, a szünetre egygólos hazai előnnyel vonultak a felek.

A fordulást követően is fej-fej mellett haladtak a csapatok, a záró öt percre fordulva 25-25 volt az állás. Az utolsó percen belül egygólos előnynél támadhatott a Tatabánya, ám Imre Bence labdaszerzése és találata pontosztozkodást eredményezett.

A hazaiak kapusa, Győri Kristóf 12, a gólt is szerző vendég hálóőr, Bartucz László 14 lövést védett. A ferencvárosi Bognár Alex a mérkőzés legeredményesebbjeként nyolcszor talált be, a Tatabányát erősítő Juhász Ádám hét, Cristian Ugalde hat gólt szerzett.

Pásztor István, az FTC vezetőedzője

„Hatalmas csata, kemény, férfias küzdelem jellemezte a mérkőzést, amelyen mindkét csapat komoly taktikai csatába bonyolódott. Csapatom hibái idegrendszeri fáradtságra vezethető vissza, ami a komoly megterhelés következménye, és még nem vagyunk a végén. A második félidőben komoly földharcot vívtunk magunkkal szemben is. Köszönöm azt a küzdelmet, ami beletettek a fiúk a játékba.”

Dragan Djukics, a Tatabánya vezetőedzője

„Mindkét csapat rászolgált a pontra, több cserénk volt, ezért több energiánk is maradt. Kiemelem Imre Bencét, aki a sportág nagy ígérete.”

A Ferencváros immár nyolc bajnoki óta veretlen, a tabellán maradt az egy pont különbség a két csapat között. Az FTC következő két bajnokiját a Szeged és Veszprém ellen játssza, a Tatabánya már nem találkozik a két élcsapattal.

K&H férfi kézilabda liga, 21. forduló

FTC-Green Collect – MOL Tatabánya KC 27-27 (15-14)
FTC:
Balogh, Győri (kapusok), Balogh 2 (2), Bognár 8, Bujdosó, Csörgő 1, Debreczeni 4, Fülöp, Füzi 4, Imre 4, Kovacsics 1, Lékai 3, Mikita, Nagy, Pordán, Szepesi.
Tatabánya: Bartucz 1, Székely (kapusok), Ancsin 1, Dissinger 3, Enomoto, Juhász 7, Krakovszki, Maras 4, Pergel 4, Peric, Rodriguez, Topic, Ugalde 6 (3), Vajda 1, Vilovski, Yadegari.

1.  Telekom Veszprém            21 21   –   –  865-571  42 pont
 2.  OTP Bank-Pick Szeged        20 18   –   2  734-572  36
 3.  MOL Tatabánya KC            21 13   2   6  650-606  28
 4.  FTC-Green Collect           20 12   3   5  649-590  27
 5.  Csurgói KK                  21 10   2   9  599-614  22
 6.  CYEB-Budakalász             21 10   1  10  596-624  21
 7.  HE-DO B.Braun Gyöngyös      21  9   2  10  624-648  20
 8.  Balatonfüredi KSE           21  9   1  11  564-587  19