Nem bírt egymással a Ferencváros és a Balatonfüred

Az Európa-kupa negyeddöntős Ferencváros saját közönsége előtt 30-30-as döntetlent játszott a Balatonfüreddel a férfi kézilabda NB I szerdai mérkőzésén.

Balatonfüred

A találkozó előtt lett hivatalos, hogy György László és Imre Vilmos edzőpárosa távozik a Balaton-parti alakulattól, amely most jól kezdett, és 9-6-ra ellépett vendéglátójától. Az első félidő derekát követően egyenlített a házigazda, ám a szünetre ismét ellépett a Balatonfüred, a második félidő elején pedig már négy gól volt közte (15-19).

Innen aztán ismét felzárkózott az FTC, és a folytatás nagy részében szorosan alakult az állás. A kiélezett végjáték utolsó percében támadhatott a kétgólos előnyért a vendég együttes, ám nem tudott élni lehetőségével, a zöld-fehérek pedig – a magyar válogatott olimpiai kvótaszerzésben egyaránt kulcsszerepet vállalt játékosok összjátéka nyomán – Imre Bence gyors indítása után Lékai Máté egyenlített.

A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy a Balatonfüredből ketten is piros lapot kaptak.

K&H férfi liga, 19. forduló

FTC-Green Collect – Balatonfüredi KSE 30-30 (15-18)
FTC:
Borbély, Győri (kapusok), Balogh 5 (2), Bognár 5, Bujdosó, Csörgő, Debreczeni 3, Fülöp, Füzi 1, Imre 5 (3), Lékai 6, Mikita, Nagy 3, Pető 2, Pordán, Szepesi.
BKSE: Andó 1, Bősz (kapusok), Bóka 2, Dénes, Hornyák 1, Kemény 2, Kljun 9 (5), Kovács, Malinovic, Németh 1, Sikosek, Sretenovic, Szmetán 4, Szöllősi 4, Szűcs 1, Varga 5.

A Győr kiütötte a Kozármislenyt

A címvédő és Bajnokok Ligája-negyeddöntős Győr 34-15-re legyőzte a Kozármislenyt a Pécsett rendezett szerdai mérkőzésen a női kézilabda NB I-ben.

Veronica Kristiansen hét, Győri-Lukács Viktória és Ana Gros egyformán hat góllal vette ki a részét a kisalföldi alakulat sikeréből, amellyel négy pontra növelte előnyét a négy meccsel kevesebbet játszott Ferencváros előtt.

A Debrecen – amely a BL-ben egy góllal maradt alul a címvédő norvég Vipers Kristiansanddal szemben és így nem jutott a nyolc közé – Békéscsabán kerekedett vendéglátója fölé. Töpfner Alexandra nyolcszor, Vámos Petra hétszer talált be.

K&H női liga, 18. forduló

Tappe-Békéscsabai Előre NKSE – DVSC Schaeffler 25-32 (13-16)
Békéscsaba:
Madera-Domokos, Pásztor, Szabó (kapusok), Aranyi, Bencsik 5, Bencsik-Giricz 1, Borbély 4 (2), Csáki 1, Gyimesi, Horváth 2, Kukely 2, Kücükyildiz, Mayer 1, Román 6, Török 3, Zagar.
DVSC: Bartulovic, Gabriel (kapusok), Csernyánszki 2, Füzi-Tóvizi 2, Grosch 4, Haggerty, Hornyák, Johansson, Kelemen, Kácsor 2, Petrus 1, Planéta, Szabó 3, Töpfner 8 (8), Vámos M. 3, Vámos P. 7.

Kozármisleny KA – Győri Audi ETO KC 15-34 (4-17)
Kozármisleny:
Szabó, Wichmann (kapusok), Bernhardt 4 (2), Brettner, Bánfai 2, Grosics 4 (3), Grénus, Hadnagy, Halász, Imrei N., Imrei R. 2, Kecskés 1, Lengyel, Scheffer 2, Szatmári, Tobak.
Győr: Duijndam, Solberg-Östhassel (kapusok), Blohm 3, Broch, Dale 4, Farkas E. 1, Farkas J. 2, Fodor 2, Gros 6 (4), Győri-lukács 6, Haugsted, Kristiansen 7, Nze-Minko, Oftedal 2, Varga 1.

1.  Győri Audi ETO KC           21 19   –   2  740-483  38 pont
 2.  FTC-Rail Cargo Hungaria     17 17   –   –  631-426  34
 3.  DVSC Schaeffler             18 15   –   3  566-444  30
 4.  Mosonmagyaróvári KC         16 13   –   3  539-444  26
 5.  Praktiker-Vác               17 10   –   7  476-451  20
 6.  Moyra-Budaörs               20  8   1  11  545-588  17
 7.  Vasas SC                    18  6   2  10  458-516  14
 8.  Dunaújvárosi Kohász KA      19  7   –  12  494-585  14