Nem bírt egymással a Ferencváros és a Mezőkövesd

A Mezőkövesd 1-1-es döntetlent játszott a címvédő Ferencváros vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 11. fordulójának rangadóján. Fordított a Fehérvár, mégis döntetlent játszott Zalaegerszegen.

A ferencvárosi Ihor Haratyin (b) és Aljakszandr Karnyicki, a Mezőkövesd játékosa (j) a Groupama Arénában. Fotó: MTI/Czagány Balázs

Nem kezdett megilletődötten a Mezőkövesd a Ferencváros vendégeként sem, az idény meglepetéscsapata kifejezetten bátran vállalkozott támadásépítésre, a címvédő pedig – a magyar bajnokságban tőle szokatlanul – gyors kontrákkal veszélyeztetett. A hazaiak nem egy ilyen akcióból, hanem szöglet után szereztek vezetést, de a gól nem változtatta meg a játék képét, sőt, a Mezőkövesd részéről Zivzivadze ziccert hibázott. Az első félidő derekától kiegyenlítetté vált a játék, mindkét fél vezetett szép támadásokat és voltak ígéretes próbálkozások, védenie azonban csak a hetek óta nagyszerű formában lévő Dibusznak kellett egy ízben a szünet előtt.

A folytatásban a vendégek szinte azonnal egyenlítettek, a gól után pedig kissé paprikássá vált a hangulat, amit a játékvezető tíz perc alatt kiosztott négy sárga lappal próbált megfékezni. Amikor ismét a futball került középpontba, a Ferencváros ragadta magához az irányítást, de előbb Szappanos védett nagyot, majd éppen az ő hibáját Boli nem tudta kihasználni óriási helyzetben. A hajrában inkább mezőnyjáték volt helyzetek nélkül, így az eredmény már nem változott a lefújásig.

A pontosztozkodással a hazaiak maradtak a harmadik, a vendégek pedig a második helyen.

Érdekesség, hogy mostanáig a fővárosiak hazai pályán, míg a mezőkövesdiek idegenben voltak százszázalékosak, a jó sorozatát egyik csapat sem tudta folytatni, de a veretlenségét így mindkettő megőrizte.

Szerhij Rebrov, a Ferencváros vezetőedzője: „– Minden mérkőzés nehéz, főleg most, amilyen hosszú sorozatban vagyunk. Voltak lehetőségeink, az első félidőben jobban is kihasználhattunk volna a helyzeteinket, három-négy alkalmunk is lett volt a gólszerzésre. Megérdemli a Mezőkövesd, hogy a top háromban van, főleg a második félidőben nagyon szervezetten játszott. Gyorsan járattuk a labdát, a második félidőben már nem voltunk olyan aktívak. Szeretem az intenzív játékot, de ha heti 2-3 meccset játszik valaki, nem könnyű folyamatosan intenzívnek lenni. Az első félidőben befejezhettük volna ezt a mérkőzést. Most úgy alakult, hogy a Fehérvár is döntetlent játszott, így az első három csapat 23 ponttal áll, nagyon szoros a mostani bajnokság.”

OTP Bank Liga, 11. forduló:

Ferencvárosi TC-Mezőkövesd Zsóry FC 1-1 (1-0)
Groupama Aréna, 7437 néző, v.: Pintér
Gól: Ihnatenko (9.), illetve Zivzivadze (49.)
Ferencvárosi TC: Dibusz – Lovrencsics, Botka, Blazic, Civic – Haratin, Ihnatenko (Leandro, 75.) – Zubkov, Isael (Bőle, 71.), Nguen (Varga R., 82.) – Boli.
Mezőkövesd Zsóry FC: Szappanos – Farkas D., Pillár, Katanec, Silye – Pekár, Karnickij, Berecz, Cseri (Vajda, 82.) – Nagy D. (Takács T., 76.; Sajbán, 87.), Zivzivadze.

Fordított a Fehérvár, mégis döntetlent játszott Zalaegerszegen

Jó iramú, eseménydús első félidőt láthatott a közönség. Mindkét csapat aktívan futballozott, de a ZTE volt ötletesebb és pontosabb a támadások befejezésénél: Bobál Gergely kétszer is jó helyen állt és higgadtan élt a kínálkozó lehetőséggel. A Fehérvár az utolsó negyedórában sok energiát mozgósított hátránya faragása érdekében, de nem járt sikerrel. Az első 45 percben mindkét együttes sokat próbálkozott kapura lövéssel, nem unatkozott a publikum.

A fordulást követően is lendületben maradtak a csapatok, előbb a ZTE próbálkozott a vendégkapu előtt, majd a Fehérvár bő egy perc alatt két gólt szerezve egyenlített. A félidő közepéhez közeledve egyre több volt a szabálytalanság, a durva belépő, időnként el is szabadultak az indulatok, miközben továbbra is nagy volt az iram. A második félidőben jóval többet támadott a vendégcsapat, amely a hajrában megszerezte harmadik gólját, és úgy tűnt, be is gyűjti a három pontot, az utolsó percekben azonban a ZTE mindent egy lapra tett fel, és kiegyenlített.

Az első félidőben a Zalaegerszeg, a másodikban a Fehérvár futballozott jobban és eredményesebben, ami végül pontosztozkodást ért.

ZTE FC-MOL Fehérvár FC 3-3 (2-0)
Zalaegerszeg, 4038 néző, v.: Andó-Szabó
Gól: Bobál G. (6., 25.), Lesjak (93.), illetve Nego (51.), Hodzic (52.), Futács (83.)
Zalaegerszeg: Demjén – Bedi, Lesjak, Bobál D., Tamás (Gergényi, 38.) – Mitrovic, Kocsis – Radó (Devecseri, 54.), Stieber, Babati (Ikoba, 74.) – Bobál G.
Fehérvár: Kovácsik – Nego, Rus (Elek, 83.), Musliu, Hangya – Petrjak, Nikolov, Pantic (Pátkai, 59.), Kovács I. – Hodzic, Milanov (Futács, 74.)