Nem jutottak döntőbe a magyarok a nők légpisztolyos versenyében

Sem a világranglista-vezető Major Veronika, sem pedig a szeptemberi Európa-bajnokságon sportpisztolyban bronzérmes Sike Renáta nem jutott be a döntőbe a nők légpisztolyos versenyszámában a kairói olimpiai kvalifikációs sportlövő-világbajnokságon.

Sike Renáta
Sike Renáta

A vb honlapja szerint Majornak az alapverseny hat sorozatából egyik sem sikerült igazán jól, így végül 563 körrel a 67. helyen zárt a 108 fős mezőnyben. Sike ennél is pontatlanabbul lőtt, 559 körrel a 78. pozícióban fejezte be a versenyt. A fináléba kerüléshez 581 körre lett volna szükség.

Délelőtt magyar részről a férfiak légpisztolyos számában Tátrai Miklós volt érdekelt, ő sem jutott fináléba, miután 573 körös teljesítménnyel az 58. helyen végzett az alapversenyben.

Mindkét nem légpisztolyos viadalán kínai diadal született: a férfiaknál Liu Csin-jao honfitársát, Csang Ji-fant győzte le az aranyéremért vívott párharcban, míg a nőknél Lu Kaj-man a 2016-ban olimpiai bajnok görög Anna Korakakinál bizonyult jobbnak.

A férfiaknál a két döntős lövőn kívül a harmadik helyezett ukrán Pavlo Korosztyilov, valamint a negyedikként záró dél-koreai Li Von Ho szerzett ezzel az eredményével 2024-es párizsi olimpiai kvótát, a nőknél pedig Kaj-man és Korakaki mellett a bronzérmes szerb Zorana Arunovic, valamint a negyedik Li Hszüe jutott ötkarikás indulási joghoz.