Nem jutottak elődöntőbe a magyarok Sopronban

A magyar válogatott kikapott Spanyolországtól a soproni U20-es női kosárlabda Európa-bajnokság szerdai negyeddöntőjében, így pénteken az 5-8. helyért folytatja szereplését Szerbia ellen.

Sopronban
Boros Júlia

A spanyol U20-as korosztály 2000 óta 11 érmet gyűjtött az Eb-ken, ebből nyolcszor a dobogó tetejére állhatott. A Sopronban szereplő gárda magja tavaly hetedik lett a debreceni U19-es világbajnokságon, amelyen a magyarok bronzéremmel zártak. Az idei korosztályos kontinenstorna csoportkörében a spanyolok a lengyeleket, a litvánokat és a bolgárokat is megverték, aztán a nyolcaddöntőben 87-30-ra legázolták az ír csapatot.

Cziczás László szövetségi edző együttese kezdésként kikapott a csehektől, majd legyőzte a hollandokat és a franciákat, aztán a 16 között 84-74-gyel bizonyult jobbnak a finneknél.

A negyeddöntőben a hazaiak 5-4-ig vezettek, majd az ellenfél került fölénybe, s a spanyolok már nyolc ponttal is megléptek. A magyar csapatból főként Boros Júlia villogott, aki a nagyszünetben 11 pontnál tartott, ekkor egy kiváló hajrának köszönhetően 38-36 volt az állás.

Térfélcsere után ismét beleerősített a rivális, és a 23-10-re nyert harmadik felvonással nagy lépést tett a győzelem felé, miközben – a hazaiak kettőjével szemben – már hét triplánál járt. A 48-59-ről induló zárószakaszban a Cziczás-gárda hasztalanul próbált felzárkózni, és végül 14 pontos vereséget szenvedett. A találkozó legjobbja Boros Júlia lett 22 ponttal.

A negyeddöntőben Franciaország 37, Olaszország 26, míg Csehország 21 ponttal győzött. Az elődöntőben a spanyolok az olaszokkal, míg a csehek a franciákkal csapnak össze.

U20-es női kosárlabda Európa-bajnokság

Negyeddöntő

Magyarország U20 – Spanyolország U20 56-70 (18-22, 20-14, 10-23, 8-11)
Magyarország U20: Keita -, Boros 22/9, Dombai 12, Madár 7, Krasovec 6. Csere: Szerencsés 3, Telegdy 2, Dúl 2, Sitku 2.
Spanyolország U20: Contell 13/6, Dembele 12/6, Garfella 11/6, Rueda 6, Capel 4. Csere: Alarcon 7/3, Buenavida 2, Santiago -, Langarita 8, Diju 2, Lamana 5/3.

A magyar válogatott pénteken 15.45 órakor az 5-8. helyért lép pályára a szerbek ellen a Novomatic Arénában.

Franciaország – Portugália 77-35
Csehország – Lengyelország 64-43
Olaszország – Szerbia 72-46