Némó duplázott, kihagyott egy büntetőt, majd kiállíttatta magát

Az MTK házigazdaként 2-1-re legyőzte a Nyíregyházát a labdarúgó NB II 29. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén.

Némó
Németh Krisztián

Hétfő este a Hungária körúton a vendégcsapat már a 6. percben megszerezte a vezetést: Kovácsréti szöglete után Baki Ákos fejese utat talált a hazai kapuba (0-1).

A 28. percben Kovács Gergő és Vadnai Dániel fejelt össze, egyikük sem tudta folytatni a játékot. Az MTK vezetőedzője Horváth Dávid Poór Patrikot és Szépe Jánost cserélte be.

Rögtön a második játékrész elején Stieber Zoltán kiugratásából Németh Krisztián éles szögből, gyönyörűen lőtt a hosszú alsóba (1-1).

Az 56. percben Stieber próbálkozott 23 méterről, Hrabina vetődve hárított. A 64. percben a két perce beállt Zuigeber Ákos került ziccerbe nagyszerű támadás után, emelését bravúrral védte a nyíregyházi hálóőr.

A 72. percben Varju Benedek cselezte be magát a tizenhatoson belülre, bal lábas kísérlete ugyan kijött a kapusról, a kipattanót Németh passzolta a hálóba (2-1).

A 80. percben újra Varju cselezgetett a tizenhatoson belül, majd lőtt, de a labda elakadt Baki kezében. Az MTK büntetőhöz jutott, a labda mögé Németh Krisztián állt oda, de fölé rúgta a labdát.

A 90. percben Németh későn lépett oda az egyik vendég játékosnak, ezért megkapta második sárgáját, ami kiállítást ért.

A Nyíregyházának ez volt sorozatban a nyolcadik nyeretlen mérkőzése.

Dorogon a csereként beállt Lőrinczy Attila egyetlen találatával nyert a Diósgyőri VTK.

A győri Alcufer-stadionban a Gyirmót FC és az ETO FC Győr rangadóján a hazaiak 4-0-ra nyertek úgy, hogy a vendégeknél Csontos Dominik két öngólt vétett.

A 12. percben Kovács Milán 24 méteres lövése után Kovácsikról Soltész Dominik elé pattant a labda, aki a jobb oldalon, kiszorított helyzetből az ismétlésnél ballal 6 méterről a kapu közepébe lőtt (1-0).

A 16. percben Soltész jobb oldali szöglete után a hosszúsaroknál érkező Hudák fejelt 6 méterről, a labda Csontos Dominik combján megpattanva a bal alsó sarokba perdült (2-0). Kétperccel később Medgyes Zoltán tört kapura középen, elhúzta a labdát a kimozduló Kovácsik mellett, majd 12 méterről a kapu közepébe helyezett (3-0).

A 75. percben Medgyes cselei után középre játszott, a menteni szándékozó Csontos Dominik pedig szerencsétlen mozdulattal saját kapuja közepébe sodorta a labdát (4-0).

Csertői Aurél, a Gyirmót vezetőedzője

„Álomrajtot vett csapatunk, hiszen húsz perc alatt szinte el is dőlt a mérkőzés, de utána is végig a kezünkben tartottuk az irányítást. Szünet után kissé ráültünk az eredményre, de jól lehoztuk védekezésben a találkozót, szerencsére az ETO nagy helyzetet nem tudott kidolgozni, viszont időnként nagyon kinyílt, ezért a szép foci lehetett volna helyenként hatékonyabb, de ma ez is belefért.”

A kupaelődöntőre készülő Budafoki MTE a 22 éves Beke Péter találatával nyert a Mosonmagyaróvár ellen.

A szegedi Szent Gellért Fórumban a második játékrész elején a 19 éves Biben Barnabás találatával jutott vezetéshez, ám a félidő derekán a hazaiak hat percen belül fordítottak. Előbb a csereként beállt, 19 éves Rácz Balázs kiegyenlített, majd Bíró Bence megszerezte a szegediek győztes találatát is.