Nézőcsúcs és siófoki vereség Dortmundban

A Siófok KC 26-23-ra kikapott a Borussia Dortmund vendégeként a női kézilabda Európa-liga csoportkörének utolsó fordulójában, vasárnap.

Tamara Mavsar
Tamara Mavsar nyolc lövésből négy gólt szerzett. Fotó: EHF

A magyar csapat keretéből Lakatos Rita, Lapos Laura és Ana Kojic hiányzott. A Borussia a hazai mérkőzéseit a Dortmundtól negyven kilométerre található Hammban szokta rendezni, ezúttal azonban kihasználta, hogy labdarúgócsapata 17.30-tól a Hertha BSC-t fogadja a Bundesligában, így a kézilabdázók a 11 ezres befogadóképességű Westfalenhalléban fogadták a Siófokot. A német klub célja az volt, hogy megdőljön a korábbi nézőcsúcs – az 1997-es EHF Kupa-döntőben 8700-an voltak a lelátókon a szlovén Olimpija Ljubljana elleni meccsen -, és ez sikerült is, hiszen 10 500 jegy már elővételben elkelt.

A remek hangulat egyáltalán nem fogta meg a magyar csapatot, amely Marina Rajcic védéseire alapozva jól kezdett (4-2). A hazaiak a 13. percben kértek először időt, ám ellenfelük a folytatásban is magabiztosan, hatékonyan védekezett. A siófoki támadójáték nem működött ilyen magas szinten, két büntető is kimaradt, ennek ellenére 7-4-nél már három találat volt a vendégek előnye. A magyar együttes hibáit kihasználva egy 4-1-es sorozattal ismét egyenlített a Borussia, és a szünetben 10-10 volt az állás.

A második felvonás sokkal hullámzóbban alakult, mint az első. Előbb a németeknek volt egy 3-0-s sorozatuk – ekkor vezettek először a meccsen -, majd egy négyes szériával fordított a Siófok, erre viszont a Borussia reagált egy 4-0-s szériával (18-15). Ezt követően sem tudta megtörni a házigazdák lendületét a Siófok, a dortmundiak ekkor sokkal jobban védekeztek és hatékonyabban támadtak, így végül magabiztosan nyertek.

Dana Bleckmann
Dana Bleckmann nyolc lövésből négy gólt szerzett. Fotó: EHF

A vendégeknél Kajdon Blanka öt gólt szerzett, Marina Rajcic 14 lövést védett. A hazaiaknál Meret Ossenkopp hét találattal, Yara ten Holte ugyancsak 14 védéssel zárt.

A Siófok négy győzelemmel és két vereséggel csoportja második helyén végzett. A negyeddöntő első mérkőzéseit március 18-án és 19-én, a visszavágóit egy héttel később rendezik.

Kikapott és kiesett a Mosonmagyaróvár

Jól kezdte a meccset a magyar csapat – amelyből csak Mihály Petra hiányzott -, a kilencedik percben két góllal vezetett, ám ezt követően a franciák egy 5-1-es sorozattal fordítottak. A mosoniak visszavették a vezetést, és bár a Nantes egy 3-0-val reagált erre, Lancz Barbora találatainak köszönhetően nem szakadt le a hazai együttes. Még 23 perc sem telt el, amikor már tíz rontott lövésnél tartott a Mosonmagyaróvár, amely a szünetben kétgólos hátrányban volt.

A második félidő elején már öt találat is volt a kevesebbet hibázó Nantes előnye, és bár a házigazdák innen még visszaküzdötték magukat mínusz kettőre, a 47. percben 28-23-as francia vezetésnél eldőlt a meccs. Előtte büntetőt és ziccert is rontott a magyar csapat, amely több mint tíz percig nem talált be. Hétgólos hátrányból már nem volt visszaút a mosoniak számára, mert bár egy 4-0-s szériára még képes volt, de végül három góllal kikapott. A vendégek 14, a hazaiak 21 lövést rontottak hatvan perc alatt.

Lancz Barbora, Kovács Patrícia, Pásztor Noémi és Tóth Gabriella öt-öt góllal zárt, a túloldalon Lena Grandveau és Nathalie Hagman nyolc-nyolc találattal járult hozzá a sikerhez.

A Mosonmagyaróvár két győzelemmel és négy vereséggel csoportja harmadik helyén végzett.

Egygólos győzelemmel búcsúzott a Debrecen

A tét nélküli meccsen a magyar csapatból Hornyák Dóra és Jovana Jovovic hiányzott.

A kilencedik percben, 5-0-s debreceni vezetésnél dobta első gólját a horvát csapat, amely azonban egy 4-0-s sorozattal felzárkózott mínusz egyre, ekkor Szilágyi Zoltán vezetőedző időt kért. Egyenlíteni nem tudott a Podravka, sőt mivel ismét pontosabbá vált a DVSC játéka, megint ellépett öt góllal. A védekezésre egyik csapat sem fektetett nagy hangsúlyt, így 34 találat született harminc perc alatt (19-15).

A horvátok a második félidőben is szorossá tették az állást, ami abból is fakadt, hogy a magyar csapat több hibával kézilabdázott, mint az első felvonás első felében. Már csak két perc volt hátra, amikor egyenlített a vendégcsapat, egy perccel a vége előtt Mariana Costa betalált, fél percnél megint betalált a Podravka, a végeredményt pedig Costa állította be két másodperccel a vége előtt.

Kácsor Gréta kilenc, Mariana Costa és Planéta Szimonetta öt-öt góllal, járult hozzá a sikerhez, a túloldalon Dora Kalaus, Ana Pandza, Tina Barisic és Andrea Simara is öt-öt találattal zárt.

A DVSC négy győzelemmel és két vereséggel csoportja harmadik helyén végzett.

Női kézilabda Európa-liga

A csoport:

Borussia Dortmund (német) – Siófok KC 26-23 (10-10)
Dortmund:
Kohorst, Moht, Ten Holte (kapusok), Antl 2, Bleckmann 4, Garovics 2, Grijseels 2, Hausherr 1, Kusian, Olsson 2, Ossenkopp 7, Rönning 2, Sasaki 4, Sprengers 2 (2), Stens, van Kreij.
Siófok: Csapó, Herczeg Rajcsics (kapusok), Abdourahim 1, Debreczeni-Klivinyi 2, Juhász, Kajdon 5 (1), Mavsar 4 (2), Milosavljevic 3, N’Diaye 4, Papp, Puhalák, Sirián, Such 4, Török, Wald.

ES Besancon Feminin (francia)–Molde Elite (norvég) 35-32 (18-17)

A végeredmény: 1. Borussia Dortmund 10 pont, 2. Siófok KC 8, 3. ES Besancon (francia) 6, 4. Molde Elite (norvég) 0

B csoport:

Motherson Mosonmagyaróvári KC – Neptunes de Nantes (francia) 30-33 (15-17)
Mosonmagyaróvár:
Mistina, Szemerey (kapusok), Albek 1, Bardi, Csire, Faragó 1, Ivancok 3, Kovacs 5, Lancz 5 (1), Pásztor 5, Stranigg, Sztankovics, Tóth E. 2 (1), Tóth G. 5 (1), Tóth N. 2.
Nantes: Andre, Placzek (kapusok), Ahanda 3, Ardouin 1, Cossou, Dapina, Dupuis 3, Finstad Bergum 3, Grandveau 8, Hagman 8 (4), Lagerquist 2, Loquay, Mitrovics, Moretto, Ondono 3, Strömberg 1.

Ikast Handbold (dán)–Fana (norvég) 29-23 (11-9)

A végeredmény: 1. Ikast HB (dán) 12 pont, 2. Neptunes de Nantes 6, 3. Mosonmagyaróvár 4, 4. Fana IL (norvég) 2

C csoport:

DVSC Schaeffler – Podravka Koprivnica (horvát) 32-31 (19-15)
DVSC:
Gabriel, Giegrich, Torda (kapusok), Bordás 1, Costa 2, Csernyánszki 1, Füzi-Tóvizi 1, Hámori 1, Kácsor 5, Panyi, Petrus 1, Planéta 3, Szabó, Töpfner 3 (3), Vámos M., Vámos P. 1.
Koprivnica: Besen, Tucakovic (kapusok), Barisic 2 (2), Besen, Franusic 1, Guskic 1, D. Kalaus 3, L. Kalaus 1, Mrden, Pandza 3, Popovic, Senvald 1, Simara 2, Stelmakh, Turk, Vuljak, Zadravec 1.

Sola HK (norvég)–Nyköbing Falster Handbold (dán) 26-28 (16-17)

A csoport végeredménye: 1. Nyköbing Falster (dán) 8 pont, 2. Sola HK (norvég) 8, 3. Debrecen 8, 4. Podravka Koprivnica 0