Niko Kovac számít Sanches és Gnabry játékára is

A Bayern München új vezetőedzője, Niko Kovac nyártól számít a német bajnokcsapat kölcsönadott labdarúgói közül Serge Gnabryra és Renato Sanchesre is.

A német válogatott Gnabryt tavaly nyáron igazolták a müncheniek a Werder Brementől, de rögtön kölcsönadták a Hoffenheimnek, ahol 22 Bundesliga-mérkőzésen lépett pályára, és tíz gólt szerzett.

A portugál Renato Sanchest 2016-ban a franciaországi Európa-bajnokság legjobb fiatal játékosának választották. A német klub néhány héttel a torna előtt 35 millió eurót fizetett érte, de a játékos nem tudott állandó helyet kivívni magának a csapatban.

Tavaly nyáron kölcsönadták a Premier League-ben szereplő Swansea Citynek, amelyben 15 tétmeccsen játszott, gólt nem szerzett, ráadásul január óta sérülés miatt nem futballozhat, ezért nem került a portugálok 35 fős bő világbajnoki keretébe sem.

A Bayern München ügyvezetője, Karl-Heinz Rummenigge a Münchner Merkur című lapnak adott interjújában jelentette be, hogy Niko Kovac mindkét kölcsönjátékosra számít a következő évadban.

Jupp Heynckes és Niko Kovac

Az Eintracht Frankfurt utoljára harminc évvel ezelőtt nyert Német Kupát

Szombat este Niko Kovac a berlini Olimpiai-stadionban ül utoljára az Eintracht Frankfurt kispadján. A dolog pikantériája, hogy a Német Kupa döntőjében a horvát tréner új csapata a Bayern München ellen zárja frankfurti korszakát.

A Bundesliga idei szezonjában a Bayern München kétszer is legyőzte a frankfurtiakat.

A Német Kupában 2009-ben a Bayern 4-0-ra nyert Frankfurtban. A DFB Pokal 2006-os fináléjában a Bayern München Claudio Pizarro egyetlen góljával nyert az Eintrach Franfkurt ellen.

A Frankurt a tavalyi fináléban a Borussia Dortmundtól kapott ki 2-1-re. A Bayern München két évvel ezelőtt büntetőkkel nyert Német Kupát a Borussia Dortmund ellen.

Az Eintracht Frankfurt utoljára 30 évvel ezelőtt nyert Német Kupát, amikor a berlini fináléban Détári Lajos lőtt győztes gólt a VfL Bochum ellen.