Nikolics gólt szerzett Felcsúton

A második helyezett MOL Fehérvár 4-1 arányban győzött a hazai pályán játszó Puskás Akadémia ellen szombaton, a labdarúgó OTP Bank Liga 24. fordulójában.

A találkozót a fehérváriak kezdték jobban, több veszélyes támadásuk volt az első negyedórában. Kiegyenlítettebb játékot hozott a folytatás és hazai vezetést: Nagy Zsolt beadását a holland Luciano Slagveer lőtte a kapuba a tizenegyes pont magasságából. A gól után is csak a Puskás Akadémiának voltak lehetőségei, de a szünetig az eredmény nem változott.

Fordulást követően rögtön egyenlített a Fehérvár Funsho Bamgboye találatával. Nem álltak le a fehérváriak, tovább támadtak és Ivan Petrjak góljával átvették a vezetést.

Hátrányba kerülve átvette a játék irányítását a felcsúti gárda, mégis a vendég együttes szerzett újabb gólt, Nikolics Nemanja közelről kotorta be a labdát a hálóba. A találkozó végén Stopira is szerzett egy közeli gólt, ezzel állította be az 1-4-es végeredményt.

OTP Bank Liga, 24. forduló:

Puskás Akadémia FC – MOL Fehérvár FC 1-4 (1-0)
Pancho Aréna, 2015 néző, v.: Pintér Cs.
Gól: Slagveer (24.), illetve Bamgboye (50.), Petrjak (59.), Nikolics (81.), Stopira (89.)
PAFC: Hegedüs L. – Radics, Meissner, Hadzsiev, Nagy Zs. – Urblík (Sós, 78.), Van Nieff (Favorov, 82.) – Slagveer, Plsek, Gyurcsó – Vanecek.
Fehérvár: Kovácsik – Fiola, Juhász R. (Nego, 46.), Musliu, Stopira – Pátkai, Houri – Bamgboye (Elek Á., 65.), Kovács I., Petrjak (Szabó L., 84.) – Nikolics.

Simán nyert Kaposváron a Mezőkövesd

A vendégek kezdték jobban a meccset és tulajdonképpen végig ők irányították a találkozót. A sereghajtó a 31. percig tudta megőrizni kapuját a góltól, akkor azonban Besirovic 17 méterről talált be. A gól nem változtatott a meccs képén, a Kaposvár a szünetig nem jelentett veszélyt.

A fordulás után szinte rögtön egyenlíthetett volna a házigazda, Pintér azonban szabadrúgásból a felső lécet találta el. Pár perccel később pedig növelte előnyét a Mezőkövesd, majd alig negyedóra játék után végleg eldöntötte a meccset.

A folytatásra izgalom már nem maradt, a Mezőkövesd további helyzeteket dolgozott ki, de a Kaposvár is igyekezett szépíteni. A kegyelemdöfést Zivzivadze adta meg a hazaiaknak egy kontra végén.

Kaposvári Rákóczi-Mezőkövesd 0-4 (0-1)
Kaposvár, 1011 néző, v.: Csonka
Gól: Besirovic (31.), Jurina (51.), Cseri (62., 11-esből), Zivzivadze (90.)
Kaposvár: Pogacsics – Vachtler, Hegedűs D., Nagy J. (Nagy K. 37.), Fodor – Borbély, Szakály – Nagy R. (Bévárdi 54.), Pintér, Szabó A. – Ádám (Farkas 74.)
Mezőkövesd: Szappanos – Farkas, Pillár, Karnyicki, Silye – Cseri, Besirovic, Berecz (Meszhi 68.), Jurina (Zivzivadze 84.) – Takács, Nagy D.