Női jégkorong-vb: vereség a házigazda dánoktól

A magyar női jégkorong-válogatott 1-0-ra kikapott a házigazda dán csapattól a világbajnokság vasárnapi játéknapján.

vereség
Fotó: IIHF

Pázmándi Zsófia kapuvason csattanó lövése volt az első komoly helyzet, és a folytatásban is a magyarok játszottak mezőnyfölényben. A dánok ellentámadásokból vagy emberelőnyben tudtak veszélyeztetni. A szünet előtt megint Pázmándi került ziccerbe, de kihagyta.

Magyar emberelőnnyel indult a második harmad, ám mindkét oldalon jól védtek a kapusok. A Cortina-együttes kettős majd szimpla emberelőnye alatt sem sikerült betalálni, innen fordultak a csapatok a harmadik játékrészre.

A 44. percben Julie Ostergaard lépett ki, és emelt a spárgázó Németh Anikó jobb lába fölött a kapuba. A hajrában kapusát lehozva támadt a magyar válogatott – amely nyolc emberelőnyt hagyott ki -, de mindent védett a dán kapus.

Pat Cortina szövetségi kapitány

„Mi voltunk a jobb csapat, irányítottuk a meccset, főleg az első két harmadban nem hagytunk sok lehetőséget a dánoknak. Emberelőnyben volt néhány jó lehetőségünk, de a kapusuk remek napot fogott ki. Néha egyszerűen csak nem megy be semmi, és most is ez történt. Nehéz látnunk, hogy a lányok ilyen keményen dolgoztak, és ennek mégsem lett eredmény, de ilyen a sport. Egy vagy két gól hiányzott, a magabiztosság, a nyugalom nem volt meg bizonyos helyzetekben. Ha valamit nagyon akarsz, akkor a visszajárása sülhet el, de inkább nagyon akarjuk, mint hogy ne akarjuk eléggé. Hétfőn ugyanilyen erőfeszítést kell tennünk a svédek ellen, és hinni abban, hogy meg lesz az eredménye.”

Pat Cortina szövetségi kapitány együttese – amely csütörtökön 4-2-re legyőzte a németeket, majd pénteken 7-1-re kikapott a csehektől – hétfőn 19.30-kor a svédekkel találkozik még.

Női jégkorong-világbajnokság, 4. játéknap:

B-csoport (Frederikshavn):

Dánia-Magyarország 1-0 (0-0, 0-0, 1-0)
Ostergaard (44.)

Az állás: 1. Csehország 6 pont/2 mérkőzés, 2. Svédország 5/2, 3. Magyarország 3/3 (5-10), 4. Dánia 3/3 (4-10), 5. Németország 1

Az ötös utolsó helyezettje kiesik a divízió I/A-ba, míg a legjobb három a negyeddöntőben folytatja.

Forrás: MJSZ / MTI

Női jégkorong-vb: a németek elleni győzelemmel kezdtek a magyarok