Női kosárlabda Eb: a csehekkel negyeddöntőznek a magyarok

Csehországgal vív negyeddöntőt csütörtökön a magyar női kosárlabda-válogatott az Európa-bajnokságon.

Holesinska
Petra Holesinska 19 pontja mellett leszedett 3 lepattanót és kiosztott 8 gólpasszt. Fotó: FIBA

Székely Norbert kapitány együttese a D csoport győzteseként a rájátszásból kapott ellenfelet hétfőn az A csoportban harmadik Görögország vagy a B jelű kvartettben második cseh csapat révén. Az előző, 2021-es Eb-n – amelyre a magyarok nem jutottak ki – a csehek a 15., a görögök pedig az utolsó, 16. helyen zártak.

A két gárda óriási csatát vívott Tel-Avivban, három negyeden át egyik fél sem tudott hat pontnál jobban elhúzni, javarészt a görögök vezettek. A hajrában aztán a csehek 75-68-ra megléptek, de 6 másodperccel a vége előtt 77-76 volt az állás, s ezután már csak két sikeres cseh büntetőt láthatott a Tel Aviv Arena közönsége.

A kilenc triplát dobó cseheknél a csereemberek 41 pontot szereztek – a görögöknél csak hetet -, s legjobbjaik a 19 pontos Petra Holesinska, a 15 pontos Veronika Sipova és a 10 pontos Natalie Stoupalova voltak.

A rájátszásból a magyarok kaptak először ellenfelet, a többi három mérkőzés közül egyre este kerül sor Izraelben, kettőre pedig kedden Ljubljanában.