A norvégok sikere miatt nehéz helyzetben a magyarok

A címvédő norvég női kézilabda-válogatott 13 góllal legyőzte az előző tornán ezüstérmes Hollandia csapatát a franciaországi Európa-bajnokság középdöntőjének keddi játéknapján, Nancyban.

Emilie Arntzen és Stine Oftedal. Fotó: Kolektiff Images

A fölényes norvég siker azt jelenti, hogy a magyar válogatottnak valószínűleg nem elég egyszerűen legyőznie Romániát a szerdai utolsó fordulóban ahhoz, hogy a középdöntő után folytathassa szereplését. Mivel amennyiben a hollandok pontot szereznek a németekkel szemben, a norvégok pedig győznek a spanyolok ellen, a magyarok a csoport harmadik helyét 11, a másodikat 19 gólos sikerrel érhetnék el. Ha a németek legyőzik a hollandokat, még nagyobb különbségű sikerre lenne szükség a továbbjutáshoz.

A csoportokból az első két helyezett az elődöntőbe jut, a harmadik pedig az ötödik helyért játszhat Párizsban. A románok elleni szoros siker csak akkor jelentene továbbjutást Kim Rasmussen szövetségi kapitány együttese számára, ha a norvégok nem győznék le a pont nélküli spanyolokat.

A két évvel ezelőtti Európa-bajnoki döntő résztvevőinek keddi rangadóján az első holland időkérés megelőzte a csapat első gólját, mert a Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC irányítója, Stine Oftedal vezérletével nagyszerűen kezdett a címvédő Norvégia. A játék képe a folytatásban sem változott, sokkal gyorsabbak és pontosabbak voltak a skandinávok, így már a szünet előtt eldöntötték a találkozót. Végül 13 góllal nyertek, Hollandia pedig a mezőnyből utolsóként búcsút mondott százszázalékos mérlegének.

Stine Oftedal négy, csapattársai közül az ugyancsak győri Kari Brattset és Veronica Kristiansen is két-két találattal zárt. A meccs egyik legjobbja honfitársuk, Katrine Lunde volt, aki 27 lövésből 13-at védett.

A hollandok győri irányítója, Nycke Groot a vasárnapi fejsérülése miatt ezúttal csupán tíz percet kapott, gólt nem szerzett.

Női kézilabda Európa-bajnokság, középdöntő, 2. forduló

II. csoport (Nancy):

Norvégia-Hollandia 29-16 (15-7)
Gól: Marit Jacobsen 5, Malin Aune 4, Stine Oftedal 4, Henny Reistad 4, Solberg 3, Arntzen 2, Brattset 2, Herrem 2, V. Kristiansen 2, Heidi Löke 1, ill. Estavan Polman 4, Amega 2, Freriks 2, Malestein 2, Smeets 2, Abbingh 1, Dulfer 1, Knippenborg 1, Rozemalen 1.

Románia-Spanyolország 27-25 (10-12)

Az állás az utolsó forduló előtt:
1. Románia 6 pont (111-101), 2. Hollandia 6 (101-105), 3. Norvégia 4 (122-105), 4. Németország 4 (111-110), 5. Magyarország 4 (108-117), 6. Spanyolország 0

A szerdai program:
Spanyolország-Norvégia 15.45
Magyarország-Románia 18.00
Hollandia-Németország 21.00

Az I. csoport (Nantes) állása:
1. (és már elődöntős) Oroszország 8 pont, 2. Franciaország 5, 3. Montenegró 4, 4. Svédország 3, 5. Szerbia 2 (103-104), 6. Dánia 2 (99-120)