Nyert a Fradi és az Újbuda is

A Ferencváros rendkívül simán, 11-5-re nyert a Vasas ellen a férfi vízilabda ob I második szerdai mérkőzésén.

A szombati játéknap – a 24. forduló – egészült ki a két szerdai mérkőzéssel, melyek közül az elsőn az OSC a Honvédot fogadta a Nyéki-uszodában. Varga Dániel csapata ugyan hátrányba került Ekler Bendegúz góljával az elején, de ez (0-1) volt az utolsó pont, amikor a Honvéd előrébb tartott riválisánál.

Fokozatosan húzott el az OSC, a kapuban ezúttal a Komjádi-kupában parádézó Farkas Domonkost szerepeltető vendégektől, Csacsovszky Erik góljával a harmadik harmad elején már 8-3 volt az állás. Innentől már nem volt kérdés a győztes személye. Érdekesség, hogy sokáig úgy tűnt, 6 perccel a vége előtt jegyezhettük fel az utolsó gólt, csakhogy aztán az utolsó 23 másodpercben esett még egy-egy mindkét oldalon. Az OSC tartja a lépést a Szolnokkal, 60 pontos a 61 pontos Dózsa mögött.

A Ferencváros a listavezető, most már 64 ponttal, merthogy Varga Zsolt csapata hat góllal legyőzte a Vasast. Az első és a harmadik negyedben összesen 9 gólt rámoltak be a zöldek a Komjádi-uszoda rangadóján, ez nem kevés, el is döntötte a három pont sorsát.