Nyert az éllovas az FTC

A társbajnok és éllovas FTC-Telekom 8-3-ra legyőzte a vendég Brassót a jégkorong Erste Liga szombati második, Tüskecsarnok-beli mérkőzésén.

Ugyan az erdélyi csapat a 27. másodpercben vezetést szerzett, a 7. percben már 3-1-re, a 14. percben pedig 4-1-re vezetett a Ferencváros.

A Brassó a második harmad elején és legvégén is betalált, közben pedig Nagy Gergő lőtt gólt, így 5-3-as hazai előnyről indult a záró felvonás, amiben megint egyértelműen a fővárosiak voltak jobbak.

A társbajnok Sport Club Csíkszereda 5-2-re nyert a MAC HKB Újbuda otthonában. A két csapat pénteken is találkozott, akkor az erdélyi együttes hosszabbítás után 5-4-re diadalmaskodott.

Erste Liga, alapszakasz:

FTC-Telekom – Corona Brasov Wolves 8-3 (4-1, 1-2, 3-0)
Gól: Kóger Dániel (4., 7.),Németh Attila (4.), Tóth Richárd (14.), Nagy Gergő (24.), Sági Marton (53., 57.), Somogyi Balázs (57.), ill. Radim Valchar (1.), Balázs Péter (23.), Cody Flowie (40.)

MAC HKB Újbuda-Sport Club Csíkszereda 2-5 (1-2, 0-1, 1-2)
Gól: Terbócs István (7.), Nagy Krisztián (56.), ill. Judd Blackwater (1.), Fodor Csanád (7., 51.), Becze Tihamér (23.), John Anthony Combs (48.)

10. Dunaújvárosi Acélbikák    26  1   5   1  19  67-130  14
Játékvezetői műhiba miatt a szövetség versenyirodája első fokon elrendelte a december 30-án rendezett Vasas-FTC (4-2) mérkőzés újrajátszását. Amennyiben a döntés jogerőre emelkedik, a Vasastól levonnak három pontot, és kitűzik az ismételt találkozó új időpontját.

Forrás: MJSZ/MTI