Nyolc góllal nyert az OTP Bank-Pick Szeged

A Szeged házigazdaként 34-26-ra legyőzte az északmacedón Eurofarm Pelisztert a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének hetedik fordulójában.

Sostaric
Mario Sostaric tíz lövésből kilenc gólt szerzett. Fotó: EHF

A hazaiak keretéből Bánhidi Bence, Gleb Kalaras és Szymon Dzialakiewicz hiányzott. A vendégeknél ott volt a NEKA-nevelésű, majd Tatabányán és Veszprémben is szerepelt szerb válogatott Uros Borzas, valamint honfitársa, Bogdan Radivojevic, aki négy szezont töltött Szegeden és idén nyáron távozott.

Meglepően gyengén kezdett a házigazda, a statikus játék sok hibát eredményezett, ezt az Eurofarm rendre kihasználta és a 11. percben már 9-4-re vezetett. Kárpáti Krisztián vezetőedző időt kért, ennek hatására játékosai felpörögtek és a tudásuknak megfelelően kézilabdáztak.

A meccs harmadánál már döntetlen volt az állás (13-13), ám a Szeged az első félidőből hátralévő tíz percben sem tudott előnybe kerülni, és a szünetben 19-18-as hátrányban volt. A hazaiak jobban céloztak, viszont a mezőnyben elkövetett hibáik következtében az északmacedónoknak öttel több kapura lövésük volt.

A második felvonást sokkal dinamikusabban kezdték a hazaiak, mint az elsőt, a 36. percben először vezettek a meccsen. Az Emil Kheri Imsgard helyére beállt Mikler Roland bravúrosan védett, Mario Sostaric minden északmacedón hibát lerohanásgóllal büntetett. Úgy tűnt, csapatuk kilenc perc alatt egy 7-0-s sorozattal eldöntötte a találkozót (27-21), de az Eurofarm egy 4-1-es szériával visszazárkózott.

Kárpáti 11 perccel a vége előtt megint időt kért, ezzel ismét kimozdította együttesét a kisebb hullámvölgyből, és egy újabb 5-0-s sorozattal fölényessé vált a győzelem. A csongrádiak a második felvonásban csupán hét gólt kaptak, az utolsó 13 percen mindössze egyet, és az egész meccsen csak nyolc lövést rontottak.

Mario Sostaric kilenc, Matej Gaber és Imanol Garciandía öt-öt góllal, Mikler Roland 16, Emil Kheri Imsgard három védéssel járult hozzá a sikerhez. A túloldalon Denisz Vasziljev öt, Bogdan Radivojevic négy, Uros Borzas egy gólt lőtt.

„Belső poszton kellett változtatni a csapaton, volt rajtunk nyomás, és nem is kezdtük jól a mérkőzést” – kezdte értékelését a meccs után Kárpáti Krisztián.

Hozzátette, támadásban összességében jól játszottak az első félidőben, így nem alakult ki nagy különbség. A második felvonásban összeállt a védekezésük és nagyot harcolt a csapat, mindenki hozzátette védekezésben és támadásban is a magáét.

„Az eredményjelző nem mutatja reálisan, mekkora különbség volt a két csapat között, mert sokkal szorosabb volt ez a meccs”

– mondta a szegedi vezetőedző.

EHF férfi kézilabda Bajnokok Ligája

7. forduló

A csoport:

OTP Bank-Pick Szeged – Eurofarm Peliszter (északmacedón) 34-26 (18-19)
Szeged:
Mikler, Imsgard (kapusok), Bodó, Bombac 2, Fekete, Frimmel, Gaber 5, Garciandia 5, Jelinic 4, Mackovsek 1, Martin 4, Molina, Stepancic 1, Sostaric 9, Szilágyi, Szita 3.
Peliszter: Lesjak, Kizikj (kapusok), Pa. Atanaszijevszkij, Pe. Atanaszijevszkij 3, Borzas 2, Cehte 3, Kisum 2, Koszteszki, Nielsen, Petrovic, Pesevszki 3, Radivojevics 4, Stevanovic, Tajnik 2, Tankoszki 1, Vasziljev 5.

Kolstad Handball (norvég)–PSG Handball (francia) 36-31 (14-16)
THW Kiel (német)–Aalborg (dán) 18-27 (6-11)
RK Zagreb (horvát)–Industria Kielce (lengyel) 22-22 (11-10)

A csoport állása: 1. Kiel 10 p, 2. Aalborg 9 p, 3. Kolstad 8 p, 4. PSG 8 p, 5. Kielce 8 p, 6. Szeged 7 p, Zagreb 6 p,  8. Peliszter 0 p

B-csoport:

Celje Pivovarna Lasko (szlovén)–Telekom Veszprém 33-40 (17-22)
Montpellier HB (francia)–FC Porto (portugál) 35-24 (18-13)
Magdeburg (német)–GOG (dán) (16-16)
Wisla Plock (lengyel)–Barca (spanyol) (11-15)

A csoport állása: 1. Veszprém 12 p, 2. Barca 10 p, 3. GOG 8 p, 4. Magdeburg 8 p, 5. Montpellier 6 p, 6. Porto 6 p, 7. Plock 2 p, 8. Celje 0 p

A három győzelemmel, egy döntetlennel és három vereséggel álló Szeged jövő szerdán az Eurofarm Peliszter otthonába látogat, a hat sikerrel és egy vereséggel rendelkező Veszprém pedig csütörtökön a szlovén RK Celjét fogadja a BL-ben.

Forrás: MKSZ / MTI