Nyolc svéd gól a magyarok hálójában

A magyar női labdarúgó-válogatott a meccs nagy részében emberhátrányban játszva 8-0-s vereséget szenvedett csütörtökön a svédek vendégeként Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésen.

Fotó: MLSZ

A svédek esélyeshez méltóan már a 12. percben vezetést szereztek, Lina Hurtig, a Juventus csatára volt eredményes. Ezt követően a mieink sokáig jól tartották magukat, a 42. percben azonban Bíró Barbara piros lapot kapott.

A kapuban az újonc Schildkraut Fruzsina foglalta el a kiállított kapus helyét, bemutatkozása azonban a második félidőben rémálomszerűvé vált: a házigazda az 59. és a 72. perc között hat gólt rámolt be.

Anna Anvegard triplázott, továbbá Magdalena Eriksson (Chelsea), Amanda Ilestedt (Bayern München) és Hurtig – másodszor – is beköszönt. A ráadásban még Linda Sembrant (Juventus) is gólt szerzett, így a svédek a miskolci ötös után Göteborgban nyolcnál álltak meg.

Markó Edina, szövetségi kapitány: Mindent megtettünk a pályán, az eredménytől függetlenül büszke vagyok a játékosaimra. Az első félidőben hoztuk azt, amire képesek vagyunk. Aztán jött a kiállítás, és egy ilyen világklasszis csapat ellen bármely válogatott kapott volna ennyit. Semmi szégyenkezni valónk nincs, az a küzdelem, amit a lányoktól láttam, büszkeségre ad okot. Ilyen mentalitással kell menni tovább, igaz, a hozzáállással sosem volt gondunk. Ilyen helyzetben, ilyen második félidő után sem esett össze a csapat, a gólokat pontrúgásokból kaptuk, amikben jobbak és amiket most nem tudtuk megoldani. Ez a világbajnoki bronzérmes csapat, fel kell emelnünk a fejünket és dolgoznunk tovább a hátralevő napokban, és Lettországban nyernünk kell. Nagy Virág egy nagyon gyors játékos, aki a lettek ellen egyébként is bemutatkozhatott volna, de Jakabfi Zsanettet görcs miatt muszáj volt lehozni, hiszen lesz egy nagyon fontos mérkőzésünk, amelyen rá megint kulcsszerep vár. Schildkraut Fruzsinak minden elismerésem, így beállni először a kapuba és egyből ziccert védeni… Magabiztos volt, nyugalmat sugárzott.”

A magyar válogatott így a kilencedik tétmérkőzését is elveszítette Svédország ellen, az összgólkülönbség pedig immár 2–47.

Markó Edina csapata pénteken utazik tovább Lettországba, ahol szeptember 22-én, kedden szerepel Eb-selejtező mérkőzésen.

Eb-selejtező, F csoport:

Svédország-Magyarország 8-0 (1-0)
Gól: Hurtig (12., 69.), Anvegard (59., 64., 72.), M. Eriksson (67.), Ilestedt (71.), Sembrant (90+1.)
Kiállítva: Bíró B. (42.)
Magyarország: Bíró B. – Mosdóczi, Németh H., Turányi, Csiki – Jakabfi (Nagy V., 77.), Rácz Zs., Csiszár (Fenyvesi, 57.) – Süle (Schildkraut, 44.), Zágor – Zeller.
A csoport állása: 1. Svédország 12 pont/4 mérkőzés, 2. Izland 9/3, 3. Szlovákia 4/4 (2–9), 4. Magyarország 4/5 (5–17), 5. Lettország 0/4

Forrás: NSO/MLSZ