Oda a Veszprém veretlensége

Ebben a szezonban először veszített a Telekom Veszprém a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében, miután 33-28-ra kikapott a Paris Saint-Germain otthonában a hetedik forduló vasárnapi játéknapján.

Jesper Nielsen

A veszprémiek közül az ujjtörés után gyógyuló csapatkapitány, Nagy László, valamint Jamali Iman hiányzott a rangadón, amit az európai szövetség a hét mérkőzésének választott. A párizsiak Daniel Narcisse, Luka Karabatic és Luc Abalo játékára sem számíthattak sérülés miatt.

Rendkívül szigorú védekezéssel kezdte a találkozót a PSG, amely Nikola Karabatic és a norvég Sander Sagosen góljaival, illetve Thierry Omeyer védéseinek köszönhetően ellépett riválisától (5-3). A vendégek védekezése nem állt össze megfelelően, és mivel több mint hét percen keresztül nem dobtak gólt, a franciák öttel elhúztak (11-6).

Ljubomir Vranjes vezetőedző időt kért, majd a PSG-től igazolt William Accambray kétszer is eredményes volt emberhátrányból, de Omeyer újabb bravúrjaival és Nadim Remili góljaival tovább nőtt a Paris Saint-Germain előnye (15-10).

A hajrában ismét Nikola Karabatic talált többször is a hálóba, csapata az emberhátrányos időszakokat is átvészelte, és magabiztosan, öt góllal vezetett a szünetben (19-14).

Edouard Kempf hat gólt szerzett

Nagy lelkesedéssel és gyorsabb játékkal kezdte a második felvonást a Veszprém, és Dragan Gajic találataival sikerült felzárkóznia (22-20). A Mirko Alilovic helyére beállt Mikler Roland egyre jobban védett, társai hatékonyabban védekeztek és lőttek, ennek köszönhetően egy gólra csökkentették a különbséget (25-24).

Tíz perccel a vége előtt az egyenlítésért támadott a Veszprém, de nem járt sikerrel, a PSG pedig a folytatásban – Edouard Kempf góljaival – ismét ellépett, és eldöntötte a rangadót (30-26). Bár a norvég Kent Robin Tönnesen sorozatban négyszer volt eredményes, csapata már nem tudott közelebb férkőzni a hazaiakhoz.

A francia csapat – és egyben a mezőny – legeredményesebb játékosa Nikola Karabatic volt nyolc találattal, Kempf és Sagosen egyaránt hatszor talált be. A magyar bajnokcsapat magyar játékosai közül senki nem dobott gólt. Az eddigi mérkőzéseken fantasztikusan teljesítő Lékai Mátét kiválóan semlegesítették a franciák.

Ljubomir Vranjes: „Az első félidőben gyakorlatilag minden egy az egy elleni szituációban alulmaradtunk. Emellett tizenegy lövésünk is elakadt Omeyerben, köztük két hétméteres is. Nem működött jó a védekezésünk, nem voltunk kellően agresszívak. A második félidőben visszajöttünk a meccsbe, s megvolt a labdánk az egyenlítéshez. Nem játszottunk jól, de a végén így is közel álltunk ahhoz, hogy jobb eredménnyel távozzunk. Az első félidőben semmi nem jött össze abból az öt-hat taktikai elemből, ami ahhoz kellett volna, hogy legyőzzük a Párizst. A szünet után visszajöttünk, ekkor már három-négy elem is jól működött. Fel is tudtunk zárkózni, de egy ilyen magas szintű csapat ellen, mint a Párizs, ez nem elég a győzelemhez.”

Mikler Roland: „Két teljesen különböző félidőt játszottunk. Tálcán kínáltuk az ötgólos előnyt a franciáknak, ezt nem szabadott volna megengednünk. Ennél sokkal jobban is képesek vagyunk kézilabdázni, s otthon fogunk is. A második félidő rendben volt, egyenlíthettünk volna, de hiányzott még egy kis plusz. Olyan félidőt, mint az első, nem engedhetünk meg magunknak még egyszer. Veszprémben úgy kell játszani, ahogy itt a második félidőben tettük.”

A veszprémiek jövő szombaton éppen a PSG-t fogadják a BL csoportkörében.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, B csoport, 7. forduló:

Paris Saint-Germain Handball – Telekom Veszprém 33-28 (19-14)

Párizs, 4000 néző. Vezette: Gjeding, Hansen (dánok).
PSG: Omeyer – Konkoud 1, Remili 4, Nielsen 3, Sagosen 6, N. Karabatic 8, Gensheimer 2. Csere: Corrales (kapus), Mollgaard, M. Hansen 3, Kempf 6, Damjanovic, Stepancic.
Veszprém: Alilovic – Marguc 4 (3), Tönnesen 5, Blagotinsek 1, Schuch, Ilic 4, Manaszkov 3. Csere: Mikler (kapus), Lékai, Terzic, Nilsson 3, Accambray 2, Ugalde 1, Gajic 5.

Aalborg–Kielce 30-34 (14-18)
THW Kiel–Celje 26-29 (15-14)

A B csoport állása: 1. Paris Saint-Germain 12 pont, 2. Telekom Veszprém 11, 3. Flensburg-Handewitt (német) 10, 4. Vive Kielce (lengyel) 6, 5. Meskov Breszt (fehérorosz) 5 (190-194), 6. Celje PL (szlovén) 5 (209-222), 7. THW Kiel (német) 5 (165-182), 8. Aalborg (dán) 2

Forrás: EHF/MTI/vehirsport.hu