Olasz Anna 5 kilométeren aranyérmes

Ana Marcela Cunha és Olasz Anna. Fotó: Szaka József/MÚSZ

Olasz Anna vasárnap megnyerte Balatonfüreden a nyíltvízi úszók 5 kilométeres országos bajnokságát.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint az ob-n versenyen kívül több, a szombati vk-n szerepelt külföldi úszó is elindult, így Olasz Anna nem egyedül haladt az élen. A 21 éves magyar sportoló ugyanis az ob-t óriási fölénnyel, közel három és fél perces előnnyel nyerte meg a második Szilágyi Nikolett előtt, a célba ugyanakkor a világkupa-győztes brazil Ana Marcela Cunha ért először, miután szinte végig Olasz lábánál úszott, s végén lehajrázta őt.

Olasz Annát elmondása szerint nem zavarta, hogy a brazil végig lábvizezett mögötte, mert csak arra figyelt, hogy saját ritmusában ússzon végig.

A férfiak versenye sokkal kiélezettebb csatát hozott: végül Székelyi Dániel kevesebb mint négy tizedmásodperccel nyert Papp Márk előtt. Ebben a számban szintén több külföldi indult, s a célba elsőként az amerikai Charles Paterson ért be, 1.36 másodperccel megelőzve Székelyit.

A juniorok 7,5 km-es mezőnyében a szegedi Novoszáth testvérek Tamás és Melinda nyert.

Gellért Gábor szövetségi kapitány elégedetten értékelt a kétnapos esemény végén: „A Világkupa kiválóan sikerült, és a vasárnap látottakkal is elégedett lehetek. A rendezés ismét kitűnő volt, az időjárás nagyon kedvezően alakult – voltaképpen ez a relatíve hűvös víz még fel is készített mindenkit a jövő heti, setubali Világkupára.”

A szakvezető elmondta, a kazanyi vb-csapatot Setubal után véglegesítik. Ami biztos, hogy az olimpiára kvalifikáló 10km-es számban a hölgyeknél Risztov Éva és Olasz Anna, míg a férfiaknál Gyurta Gergely indul – itt a második hely még kiadó, és az 5km-es és az 25km-es számokban rajtolókról is ezután születik döntés.

Magyar nyíltvízi úszó országos bajnokság, Balatonfüred Olasz Anna bajnoki arannyal vigasztalódott A szombati „…

Posted by Magyar Úszó Szövetség – Magyar úszóválogatott on 2015. június 21.