Olasz női győztes lesz a US Openen

Roberta Vinci. Fotó: USTA/Pete Staples

Története során először avatnak olasz bajnokot az Amerikai Nyílt Teniszbajnokságon, miután Flavia Pennetta legyőzte Simona Halepet, majd az esélytelennek tűnő Roberta Vinci megállította Serena Williams menetelését.
Ezzel nem sikerült, nem jöhet létre a világelső számára a naptári éven belüli Grand Slam, hiszen a US Open címvédője idén nem talált legyőzőre Melbourne-ben, Párizsban és Wimbledonban sem, ám végül nem tudta feltenni az i-re a pontot, ugyanis Roberta Vinci három szettben keresztülhúzta Serena Williams számításait.

A 32 éves Vinci már az első elvesztített játszmában is elvette egyszer Serena adogatását, majd a második szettben már nem csak az amerikai lány hibáira számított. Az olasz teniszezőnő egyre jobban koncentrált és ami a legfontosabb; nagyon bízott magában. A döntő szettben Vinci számára egy újabb brék azt jelentette, hogy sikerült 5:3-as előnyre szert tennie, majd a végén kiszerválta a mérkőzést. Serena Williams annak ellenére nem tudott nyerni, hogy 15 ászt ütött a mérkőzésen.

Roberta Vinci karrierje első Grand Slam elődöntőjét játszotta és egy felejthetetlen mérkőzésen, a világelsőt legyőzve jutott be a fináléba. Természetesen a mérkőzés után örömkönnyekben tört ki a tarantói teniszezőnő, aki 2001-ben játszott először a US Openen.

Flavia Pennetta. Fotó: USTA/Ned Dishman

Az olaszok számára ráadásul igazi ünnep az idei verseny, hiszen az alsó ágon Flavia Pennetta jutott be a döntőbe. A 26. helyen kiemelt talján játékos tulajdonképpen könnyedén győzte le a második helyen kiemelt Simona Halepet.  A 33 éves Pennetta is először léphet pályára Grand Slam torna döntőjében.

A két olasz lány tizedik alkalommal játszik egymás ellen, az eddigi mérleg 5-4 Pennetta javára. Érdekesség, hogy utoljára éppen a US Openen játszottak egymással, a 2013-as negyeddöntőben Pennetta nyert 6:4, 6:1 arányban. Roberta Vinci utoljára hat évvel ezelőtt győzte le honfitársát.

US Open, nők, elődöntő:

Roberta Vinci (olasz)-Serena Williams (amerikai, 1.) 2:6, 6:4, 6:4
Flavia Pennetta (olasz, 26.)-Simona Halep (román, 2.) 6:1, 6:3

A junior lányoknál az elődöntőben két amerikai-magyar párharcra kerül sor, miután Gálfi Dalma és Stollár Fanny is nyert a legjobb nyolc között. A második helyen kiemelt magyar teniszező két játszmában győzött, míg Stollár Fanny nagy csatában múlta felül az amerikai McKenzie-t.

Az elődöntőben Dalma ellenfele Francesca Di  Lorenzo lesz, míg Fanny Sofia Kenin ellen lép pályára.