Óriási hajrával nyert a FTC-Telekom Waterpolo

A Ferencváros a negyedik negyedben óriási hajrával fordított és nyert a görög Etnikosz ellen a női vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek negyedik fordulójában.

Vályi Vanda
Vályi Vanda, az FTC-Telekom játékosa a labdával a női vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 4. fordulójában játszott FTC-Telekom – Etnikosz mérkőzésen, a Ferencváros népligeti uszodájában. Fotó: MTI/Kovács Tamás

A zöld-fehérek legeredményesebb játékosa Gurisatti Gréta volt, aki mind a hat gólját az első félidőben szerezte.

Sikerével a Ferencváros matematikailag megőrizte a továbbjutási esélyét, Gerendás György együttese a sorozat következő fordulójában – a januári Európa-bajnokságot, majd a februári világbajnokságot követően – március 9-én a százszázalékos mérleggel listavezető, Keszthelyi Ritát foglalkoztató, előző idényben döntős spanyol Matarót fogadja.

Negyedik mérkőzését is elvesztette a Dunaújváros, miután szombaton hazai környezetben 12-11-re kikapott a görög Alimosztól.

Az előző BL-kiírásban negyedik magyar együttes legjobbja az olimpiai bronzérmes Garda Krisztina volt öt góllal.

A Dunaújváros már nem juthat tovább a csoportból, a sorozat következő fordulójában – a januári Európa-bajnokságot, majd a februári világbajnokságot követően – március 9-én a francia Mulhouse csapatát látja vendégül.

A kvartettből az első helyezett jut tovább.

Női vízilabda Bajnokok Ligája

4. forduló

C csoport:

FTC-Telekom – Etnikosz (görög) 12-11 (3-4, 4-3, 1-3, 4-1)
Gurisatti 6, Pőcze Panna Tóth-Csabai 2-2, Dömsödi, Kuna 1-1, ill. eirini Ninou 5, Sofia Tonarou 2, Chatzikyriakkaki, Mihailovic, Kanetidou, Turner 1.

Mataro (spanyol) – Tigra-ZF-Eger 18-6 (5-2, 3-1, 6-1, 4-2)
Keszthelyi-Nagy Rita 4, Bertran Vidal 3, Espar Llaquet 3, Morell Espinagosa 2, Van de Kraats 2, Avegno, Cambay Alvarez, Guira Vilato és Sevenich 1-1., ill. Szilágyi, Szellák 2-2, Bódi, Weston 1-1.

A csoport állása: 1. Mataro 12 pont, 2. FTC-Telekom 6, 3. Etnikosz 4, 4. Tigra-ZF-Eger 2

B csoport:

Dunaújváros – Alimosz (görög) 11-12 (2-2, 4-4, 1-3, 4-3)
Garda 5, Mahieu 3, Dobi 2, Kardos 1, ill. Kontogianni 4, Koolhaas 3, Megens 2, Asimaki, Camara és Karipidou 1-1.

Forrás: MVLSZ / MTI