Óriási meglepetésre Egerben nyert a Honvéd

Racionet_Honved_sajttaj_VadLajosA Honvéd meglepetésre legyőzte vendégként a címvédő Egert az E.ON férfi vízilabda ob I-ben, az elődöntőbe jutásért zajló párharc első mérkőzésén.

Az első két negyedet követően 6-3-re vezető Eger ellen fordított a vendégcsapat. Pedig az egriek ott folytatták, ahol szerdán a Brescia elleni BL-diadal alkalmával abbahagyták. Fegyelmezetten védekeztek, sikeresen befejezett akciókkal tudatosították a Honvéd gárdájával, a 4 közé jutást illetően érvényesíteni szeretnék a papírformát. Az egri pólós lázat tovább növelte a pénteki kormányfői uszoda-látogatás és bejelentés, miszerint Nemzeti úszó és vízilabda központ létesül a hevesi megyeszékhelyen 6.3 milliárd forintos beruházás keretében. Az első negyed 4-1-es vezetése után alább hagyott a lendület, két fórt is kivédekeztek a vendégek és sikerült szépíteniük, de a 6-3-as egri vezetésnél nem volt ember az uszodában aki vendégsikert jövendölt volna.

A harmadik játékrész Milos Csuk kapufára lőtt ötméteresével, és Illés Sándor ejtés góljával indult. A 19. percben felpaprikázódott a találkozó. Marjay játékvezető brutalitásért kiállította Hárai Balázst. Négy percig előnyben pólózhatott a Honvéd és gyorsan egyenlített, majd Steinmetz Barnabás találatával a vezhetést is átvette (6-7). A negyedik negyedre két gólos előnnyel mehetett a Honvéd, miután Fazekas is szabaddobása is utat talált az egri hálóba. Tud-e fordítani a hazai együttes. Az első öt percben három hazai előny is kimaradt. Lévai Márton többször is bravúrral hárított. Forrt a víz a medencében. Két perccel a vége előtt Kiss Gergely megadta a kegyelemdöfést, (6-9). Szívós a végén szépített, beállítva a végeredményt.

Dabrowski Norbert: – Sajnálom, hiába kérdeztek, nem tudom értékelni a mai meccset. Nem találok szavakat arra, ami itt történt.

Vad Lajos: – Kiderült, hogy borzasztóan kellemetlen csapat vagyunk. Nagyon örülök a győzelemnek, sok mindenre gyógyír a mai fantasztikus sikerünk. Óriási eredmény, hogy egy Final six-es csapatot vertünk meg. A fejlődésünkben ez csak egy állomás, tudjuk hol a helyünk.

E.ON vízilabda NB I az elődöntőbe jutásért, első mérkőzés:

ZF-Eger – RacioNet-Honvéd 7-9 (4-1, 2-2, 0-5, 1-1)
Gól: Bedő Krisztián 2, Biros 1, Erdélyi 1, Hosnyánszky 1, Csucskovics 1, Szivós 1, ill. Illés Sándor 3, Fazekas Tibor 3, Kiss B. 1, Kiss G. 1, Steinmetz B. 1.

A párharc az egyik csapat második győzelméig tart. A továbbjutó az alapszakaszban második helyezett OSC-vel találkozik majd a fináléba kerülésért.

Forrás: Agriasport.hu