Öt góllal kapott ki a Szeged

A Szeged 30-25-re kikapott a Paris Saint-Germain otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában.

A szegedi keretből az izlandi Stafan Sigurmannsson és a horvát Alen Blazevic hiányzott sérülés miatt, a hazaiaknál pedig a dán Mikkel Hansen nem játszott.

Több mint öt perc elteltével, háromgólos hátrányban született a vendégek első találata, ám ettől olyannyira lendületbe kerültek, hogy a 17. percben már ők vezettek 9-8-ra. A folytatásban Nikola Karabatic vezérletével fordított a PSG, a szünetben pedig 16-14 volt az állás.

A második félidő elején megint a vezetésért támadhatott a Szeged, ám a spanyol irányító, Joan Canellas két hibája után elhúztak a párizsiak és eldöntötték a mérkőzést. A vendégek többet hibáztak, sok labdát eladtak, és 13 perc alatt csak egyszer voltak eredményesek, eközben a hazaiak hat gólt dobtak. A francia bajnokcsapat a hajrában magabiztosan őrizte előnyét, és két vereség, illetve egy döntetlen mellett negyedszer győzte le a Szegedet.

A mezőny legeredményesebb játékosa Nikola Karabatic volt nyolc találattal, a norvég Sander Sagosen öt gólt szerzett. A túloldalon Bodó Richárd volt a legeredményesebb öt góllal.

Férfi kézilabda BL, csoportkör, 2. forduló, B csoport:

Paris Saint-Germain (francia) – MOL-Pick Szeged 30-25 (16-14)
Párizs, játékvezetők: Nikolov, Nachevski (északmacedónok).
PSG: Corrales Rodal, Gerard (kapusok), Abalo 1, Ekdahl du Rietz 1, L. Karabatic 2, N. Karabatic 8, Keita, Kempf, Kounkoud 2, Morros de Argila, Nahi 4, Remili 5, Sagosen 4, Sigurdsson, Syprzak 3, Toft Hansen.
Szeged: Alilovic, Mikler (kapusok), Bánhidi 3, Bodó 5, Bombac 2, Canellas 1, Gaber 1, Henigman, Källman 1, Kasparek, Maqueda 6, Radivojevic 4, Rosta, Sostaric, Stepancic 1, Zsitnyikov 1.

Aalborg HB (dán)-PPD Zagreb(horvát) 30-20 (13-11)
SG Flensburg (német)-Elverum Handball (norvég) 26-19 (12-9)
Barca (spanyol)-RK Celje Pivovarna Lasko (szlovén) 45-21 (21-13)

Az A-csoport állása: 1. Aalborg 4 p, 2. PSG 4 p, 3. Flensburg 4 p, 4. Barca 2 p, 5. Szeged 2 p, 6. Elverum 0 p, 7. Zagreb 0 p, 8. Celje 0 p

A Szeged jövő szombaton a német Flensburgot fogadja, a Telekom Veszprém pedig vasárnap a Montpellier HB otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében.