Öt góllal nyert Egerben a BVSC

A BVSC öt góllal legyőzte idegenben az Eger csapatát az E.ON férfi vízilabda ob I 3. fordulójából halaszott és szerdán pótolt mérkőzésen.

A Szolnok–OSC ütközetet az M4 Sport+ közvetítette élőben. Az MK-ezüstérmes 4-0-val nyitott, amikor Varga Dániel időkéréssel igyekezte felrázni csapatát. Eredménnyel tette, hiszen a második negyedben 5-5 állt a táblán; Salamon Ferenc igencsak kitett magáért! Igaz, aztán az UVSE után Szolnokon is egyre inkább húzóemberré váló Konarik Ákos találatával egygólos hazai előnnyel cseréltek térfelet a felek.

A Szolnok kapujába Nagy Viktor érkezett (7/9, 78%), aki nagy védésekkel tért vissza, s az OSC-t dicséri, hogy a világbajnok bravúrjaival tudta csak őrizni előnyét Zsivko Gocics együttese. A negyedik negyedben aztán ismét Angyal Dániel villant, két találatával eldöntötte a csatát, amely egyrészt kiváló reklámja volt a vízilabdának, másrészt amely után a meccsek sorozatát lejátszó Szolnokot, valamint az ismert egészségügyi problémák után csak nem oly rég edző OSC-t is dicséret illetheti.

E-ON férfi vízilabda Ob I

A 3. fordulóból elhalasztott mérkőzés:

Eger-BVSC Zugló 6-11 (2-4, 2-3, 1-3, 1-1)
Gól: Lőrincz B. 2, Kovács G., Török, Baksa, Murisics, ill. Vadovics 3, Bátori 2, Korbács, Simon, Brguljan.

Forrás: MVLSZ/MTI