Ötgólos előnyben a Vác, döntetlent játszott a Debrecen

A Váci NKSE házigazdaként 32-27-re legyőzte a német Blomberg-Lippe csapatát a női kézilabda Európa-liga selejtezőjének második fordulójában, a párharc szombati, első mérkőzésén.

Kácsor Gréta 14 lövésből szerzett 9 gólt. Fotó: EHF

Jobban, frissebben kezdte a meccset a felkészültnek tűnő Vác, és Kácsor Gréta vezérletével 6-3-ra ellépett, ám egy négyes gólsorozattal fordítottak az egyre hatékonyabban védekező németek. A folytatásban a magyar csapat nem boldogult ellenfele védőfalával, a távoli lövések nem vezettek eredményre, ráadásul a védekezés sem működött megfelelően.

A Blomberg-Lippe három találattal ellépett, ám a váciak Pásztor Bettina védéseire alapozva nagy bravúrral egyenlítettek a szünet előtt (14-14).

A második félidőt is remekül kezdték a hazaiak, a meccs során először néggyel vezettek (20-16), és ezúttal a német cserék, illetve az időkérés sem tudta kizökkenteni őket. Türelmesen támadott a Vác és igyekezett taktikusabban védekezni, ám amikor a támadásban és védekezésben is kiválóan teljesítő Laetitia Quist visszatért a vendégekhez, egy ideig nem nőtt tovább a különbség. A hajrában már hét gól is volt a váciak előnye, de ebből a Blomberg-Lippe az utolsó percben kettőt lefaragott.

A hazaiaknál Kácsor, a vendégeknél Quist egyformán kilenc gólt szerzett, Kuczora Csenge hatszor volt eredményes. Pásztor Bettina kilenc, Bukovszky Anna öt védéssel járult hozzá a sikerhez.

Női kézilabda Európa-liga

Selejtező, 2. forduló, első mérkőzés:

Váci NKSE – HSG Blomberg-Lippe (német) 32-27 (14-14)
Vác:
Bukovszky, Csatlós, Pásztor (kapusok), Aron, Ballai, Balogh 2, Bárdy 1, Diószegi 3, Grosch 2, Hámori 4, Helembai 2, Kácsor 9, Kovalcsik, Kuczora 6 (3), Schatzl 3, Szondi.
Blomberg: Andresen, Veith (kapusok), Agwunedu, Hartstock, Hertha, Kordovská 3 81), Kynast 1, Mihalczik 3, Murer, Quist 9, Rajes 2, Reiche 3, Rüffiex 2, Pettersson 4, van Wingerden, Wenzel.

A visszavágót egy hét múlva rendezik Lemgóban, az ütközet győztese a csoportkörbe jut.

Döntetlent játszott a Debrecen

A mindössze 11 mezőnyjátékossal érkezett vendégek orosz kapusa, Kira Truszova bravúros védésekkel kezdett, és mivel a DVSC támadójátéka mellett a védekezése is akadozott, Szilágyi Zoltán a meccs negyedénél időt kért, majd cserékkel próbálkozott. Planéta Szimonetta beállítása után a 24. percben alakult ki először kétgólos különbség a csapatok között. Az egyre keményebben védekező Debrecen 10-8-ra vezetett, a támadásban elkövetett pontatlanságok miatt viszont a szünetben ismét csak egy találat volt az előnye.

A második félidő első öt percében 3-0-s sorozatot produkált a Magura, ezért Szilágyi Zoltán ismét időt kért. Csapatának küzdenie kellett az egyenlítésért, ami a 44. percben sikerült, de a hajdúságiak ettől sem kaptak lendületet. A korábbi remek iram visszaesett, sok volt a játékmegszakítás, és tíz perccel a vége előtt kettővel vezettek a románok (17-19).

A hajrában a fehérorosz Karina Jezsikava vérző fejsérülés miatt kivált a DVSC-ből. Csapata háromgólos hátrányból fordított, de az utolsó gólt a Magura szerezte, így a végeredmény döntetlen lett.

A hajdúságiaknál Planéta hat góllal zárt, a túloldalon Valentina Blazevic és Maria Bardac ugyancsak hat-hat alkalommal talált be. A mezőny legjobbja Kira Truszova volt, aki 45 százalékos hatékonysággal 18 védést mutatott be.

DVSC Schaeffler-CS Magura Cisnadie (román) 22-22 (12-11)
DVSC:
Csapó Ky., Giegerich (kapusok), Arany 1, Bordás 1, Csernyánszki, Costa 2, Hornyák, Jezsikava 2, Korsós 3, Kovács 2, Planéta 6 (3), Petrus, Szabó 2 (1), Tóvizi, Vámos M. 1, Vámos P. 2.
Cisnadie: Lais de Arruda, Trusova (kapusok), Abed Kader 1, Bacaoanu 2, Bardac 6, Blazevics 6, Dmitrovics, Gariaeva 2, Ianasi 3, M. A. Neagu 2, Necula, Radojevics, Tamás.

A visszavágót jövő vasárnap rendezik, az ütközet győztese a csoportkörbe jut.