Ötgólos hazai sikerrel elődöntős a Ferencváros

Az FTC-Telekom Waterpolo idegenbeli kétgólos vereségét követően hazai medencében 14-9-re győzte le a spanyol CN Terrassa együttesét a női vízilabda Eurokupa negyeddöntőjének szombati visszavágóján, így négy közé jutott.

Kuna Szonja
A ferencvárosi Kuna Szonja a női vízilabda Eurokupa negyeddöntőjének visszavágóján, az FTC-Telekom Waterpolo és a spanyol CN Terrassa mérkőzésen az FTC népligeti uszodájában. Fotó: MTI/Illyés Tibor

A vendégek kétszer is betaláltak a mérkőzés legelején, ezután viszont megrázta magát a Gerendás-csapat. A védekezést sikerült helyrerakni, elől pedig sokkal aktívabban mozgott a Ferencváros, aminek az eredménye két, egymás után befújt büntető volt. Leimeter és Kuna is remekül lőtte a büntetőket, így máris döntetlen volt az állás.

Tóth-Csabai duplázott, először ejtett, majd irgalmatlanul lőtte ki a jobb felső sarkot. Petik Panna volt az ötödik találat szerzője.

A második negyed első percében egy gólra jött fel a katalán gárda, de Simon-Illés Anna és Leimeter Dóra ismét biztos előnyhöz juttatta a csapatot.

A fordulást követően is Simon-Illésen volt a sor a kapu előtt, aki élt a lehetőséggel, de nem sokkal rá érkezett a válasz is a Terrassától. Farkas Tamara és Gurisatti Gréta első góljával már öt volt közte, de ezt az előnyt négyre olvasztotta Ten Broek.

A záró felvonásban Kuna és Leimeter is betalált, amire szintén kettőt vágott az ellenfél, majd Máté Zsuzsannának is jutott hely a góllövők között, a találkozót pedig Pena Carrasco gólja zárta.

Görögországban harcolta ki a továbbjutást az UVSE

A magyar csapat hazai környezetben a párharc első felvonásán 10-10-es döntetlent játszott az előző idényben LEN Kupa-győztes Etnikosszal. A visszavágó sokáig hasonlóképpen szoros volt, de Benczur Márton együttese a hajrában „rálépett a gázpedálra”, és eldöntötte az összecsapást.

Női vízilabda Eurokupa

Negyeddöntő, visszavágó:

FTC-Telekom Waterpolo – CN Terrassa (spanyol) 14-9 (5-3, 2-1, 4-2, 3-3)
A magyar csapat gólszerzői:
Leimeter 3, Farkas, Simon-Illés, Kuna, Tóth-Csabai 2-2, Máté, Gurisatti, Petik 1-1

Továbbjutott: a Ferencváros 21-18-as összesítéssel.

Etnikosz Pireusz (görög) – UVSE 9-13 (1-1, 2-2, 4-5, 2-5)
Faragó 3, Peresztegi-Nagy, Baksa, Macsai, Szegedi 2-2, Aubéli, Hajdú 1-1

Továbbjutott: az UVSE 23-19-as összesítéssel.

Forrás: Fradi.hu / MTI

Női vízilabda Eurokupa: egy döntetlen és két vereség