Ötgólos magyar siker Lettországban

A magyar női labdarúgó-válogatott 5-0-ra győzött kedden a pont nélkül álló lettek vendégeként Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésen, sikerével pedig csoportjában feljött a harmadik helyre.

Zeller Dóra. Fotó: MLSZ

A Daugava Stadionban rendezett mérkőzésen azonnal magához ragadta a kezdeményezést a magyar csapat. A lettek nem tudták huzamosabb ideig megtartani a labdát, leginkább az ő térfelükön ment a játék.

A vezetést a 9. percben szereztük meg: Jakabfi Zsanett beívelt szabadrúgását követően Zeller Dóra csúsztatta a kapuba a labdát (0–1). A gól után Zeller Dóra próbálkozása után Jakabfi Zsanett beadásáról nem sokkal maradt le Zágor Bernadett, a lett kontrakísérletnél pedig Németh Hanna volt résen.

A 23. percben Rácz Zsófia vállalkozott messziről, ahogy Csiki Anna is kapura tekert egy szabadrúgást a kezdőkör elől. A 26. percben Zeller Dóra duplázott: Jakabfi Zsanett robogott fel a labdával, passzára kis híján lecsaptak a lett védők, de Zeller visszaszerezte a labdát és hatalmas gólt lőtt (0–2).

A 32. percben Mosdóczi Evelin labdája még kipattant, erre csapott le Pusztai Sára és szerezte meg a harmadik gólunkat a 33. percben (0–3).

Mosdóczi Evelin és Viktorija Zaičikova. Fotó: MLSZ

A második félidőre Markó Edina pályára küldte Nagy Virágot

Az 54. percben Rácz Zsófia szögletből adott be, majd Turányi Lilla fejelt a hálóba (0–4).

Tíz perccel később Zeller Dóra lepett meg egy bizonytalankodó védőt, de a labdaszerzés után nem tudott gólt lőni. A folytatásra Csiszár Henrietta is beszállt, a Bundesliga-játékos a ferencvárosi Fenyvesi Evelint váltotta. Az utolsó 15 percre aztán Süle Dóra is beállt, ő Jakabfi Zsanett cseréje volt.

A 93. percben ismét egy szögletet követően Turányi Lilla volt eredményes (0–5).

Az első félidő után szerettünk volna még rátenni egy lapáttal és még több gólt szerezni. Ennyi volt bennünk, ezen a mérkőzésen is kijött, hogy milyen helyzetben volt a csapat ezen a túrán, de a lányok kihozták a maximumot a meccsből. Ezért a három pontért jöttünk, rúgtunk öt gólt, megilleti a dicséret a lányokat. Elfáradtunk a végére, benne volt a lábunkban az elmúlt tíz nap és az előző meccs, ami egy egészen más ritmusú és színvonalú találkozó volt, így ez a meccs is nehéz volt, főleg idegenben. Szerencsére már az első félidőben szinte el tudtuk dönteni a három pont sorsát és sajnos sokkal több nem volt bennünk, de egy pillanatig nem volt kétséges, hogy mi irányítunk, az történik a pályán, amit mi szerencsénk – nyilatkozta  a lefújást követően Markó Edina szövetségi kapitány.

A magyar válogatott legközelebb október 23-án a szlovák együttest fogadja az Illovszky Rudolf Stadionban.

Eb-selejtező, F csoport:

Lettország-Magyarország 0-5 (0-3)
Gól: Zeller Dóra (8., 25.), Pusztai Sára (32.), Turányi Lilla (53., 90+2.)

A csoport állása: 1. Svédország 12 pont/4 mérkőzés (24-1), 2. Izland 12/4 (20-1), 3. Magyarország 7/6, 4. Szlovákia 4/4, 5. Lettország 0/6

Az ötösből az első helyen záró csapat kijut a 2022-re halasztott angliai kontinenstornára, ahol a kilenc csoport három legjobb másodikja is biztosan szerepelhet. A maradék hat második helyezett oda-visszavágós párharcban dönt a további három hely sorsáról.

Forrás: MLSZ/MTI