Ötméteresekkel nyerte utolsó csoportmeccsét az FTC-Telekom Waterpolo

A már biztos csoportelsőként vízbe ugró Ferencváros 16-16-os döntetlen után, ötméterespárbaj végén legyőzte a házigazda horvát Jadran Split együttesét kedden este a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában.

Jansik
Jansik Szilárd három gólt szerzett

A magyar bajnok és kupagyőztes FTC százszázalékos mérleggel, biztos csoportelsőként – és így negyeddöntősként – ugrott medencébe Splitben, ahol végig kiélezett küzdelmet vívott a horvát élcsapattal.

A splitiek valamivel jobban kezdték a mérkőzést és minimális előnnyel zárták a nyitónegyedet, amit azonban a nagyszünetre a magyar együttes ki tudott egyenlíteni.

Az első félidőben is kifejezetten sok gólt láthatott a publikum, és a második felvonásra sem fogytak ki a találatokból a szokásostól talán némileg ezúttal szellősebben védekező csapatok. A harmadik negyed egyértelműen az FTC elképzelései szerint alakult és öt gólt dobva 12-10-es előnyt harcolt ki az utolsó nyolc percre.

A Split azonban nem adta fel és rendkívül hatékonyan támadójátékkal 16-16-os döntetlent harcolt ki. Az ötöspárbajban ugyanakkor a hazaiak többet hibáztak, a Ferencváros négy góljával szemben csupán egyszer voltak eredményesek, így a magyar csapat hat győzelemmel fejezte be a csoportkört.

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája

C csoport, 6. forduló:

Jadran Split (horvát) – FTC-Telekom Waterpolo 16-16 (3-2, 4-5, 3-5, 6-4) – ötméteresekkel: 1-4
A magyar csapat gólszerzői:
Argiropulosz 4, Jansik 3, Mandic 3, Merkulov 2, Pohl, Fekete, Molnár, Damonte 1-1.

Crvena zvezda (szerb) – Jadran Herceg Novi (montenegrói) 9–6 (1–4, 3–0, 1–0, 4–2)

A csoport végeredménye: 1. Ferencváros 17 pont, 2. Jadran Split 10, 3. Crvenza zvezda (szerb) 7, 4. Jadran Herceg Novi (montenegrói) 2

Kiütéses Vasas győzelem

A Vasas 20-9-re legyőzte a KSI csapatát a férfi vízilabda-bajnokság alapszakaszának keddi mérkőzésén.