Ötödik a 4×200 méteres magyar női gyorsváltó

A női 4×200 méteres magyar gyorsváltó ötödik helyen végzett a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokságon. A Pádár Nikolett, Molnár Dóra, Késely Ajna, Kapás Boglárka összeállítású staféta 7:57.90 perces idővel zárt.

női gyorsváltó
Pádár Nikolett, Késely Ajna, Kapás Boglárka és Molnár Dóra (b-j), az ötödik helyezett magyar váltó tagjai a női 4×200 méteres gyorsváltó döntője után a vizes világbajnokságon a Duna Arénában. Fotó: MTI/Illyés Tibor

A délelőtti összeállításból kikerült Jakabos Zsuzsanna, akinek helyét a 200 méter pillangón az esti program első döntőjében hetedik helyen végző Kapás Boglárka vette át. A csere azonban nem hozta meg a várt eredményt, ugyanis a 7:57.90 perces idő elmaradt a délelőttitől.

Az előfutamban a magyar csapat legjobbja a 16 esztendős Pádár Nikolett volt, aki akkor az egész mezőnyben a második legjobb időt úszta.

„Fantasztikus érzés volt ennyi néző előtt újra úszni, azt gondolom sikerült mindent kiadnunk magunkból, kicsit más volt nekem most, hogy elsőnek kezdtem, de így, hogy negyediknek tudtam váltani, szerintem sikerült teljesítenem a feladatot. Nagyon boldogok vagyunk ezzel az ötödik hellyel”

– nyilatkozta Pádár, majd Késely Ajna közbe vetette, hogy egyedüli európai csapatként nagy dolog az ötödik hely.

A számot az amerikaiak nyerték, akiknél Katie Ledecky pályafutása 18. vb-aranyát gyűjtötte be, amivel az örökrangsor második helyén utolérte honfitársát, Ryan Lochte-t.

Női 4×200 m gyorsváltó, világbajnok:

Egyesült Államok (Claire Weinstein, Leah Smith, Katie Ledecky, Bells Sims) 7:41.45 perc
2. Madison Wilson, Leag Neale, Kiah Melverton, Mollie O’Callaghan) 7:43.86
3. Summer McIntosh, Kayle Sanchez, Taylor Ruck, Penny Oleksiak) 7:44.76
…5. MAGYARORSZÁG (Pádár Nikolett, Molnár Dóra, Késely Ajna, Kapás Boglárka) 7:57.90

Telegdy és Kovács is döntős 200 méter háton

Telegdy Ádám az ötödik, Kovács Benedek Bendegúz a nyolcadik idővel jutott döntőbe 200 méter háton.

A két magyar közül elsőként a világbajnoki újonc Kovács ugrott medencébe, ő délelőtt 18 századra közelítette meg egyéni csúcsát (1:57.70), és már ekkor kijelentette, hogy ezt mindenképpen szeretné megjavítani az elődöntőben. A célját el is érte, ráadásul nem is kicsit, hiszen 1:57.12 perccel csapott célba.

Kovács a vegyes zónában arról beszélt, a világbajnokság előtt csak az elődöntőben gondolkodott, ez most így egy új helyzet számára, hiszen pályafutása során először kell majd leúsznia egy versenyen belül háromszor is ezt a számot. Hozzátette, óriási élmény lesz a fináléban vízbe ugrani.

Telegdy
Telegdy Ádám a férfi 200 méteres hátúszás előfutamában a vizes világbajnokságon a Duna Arénában. Fotó: MTI/Kovács Tamás

Őt követte az olimpiai ötödik Telegdy, aki egyéni legjobbját (1:56.15) vette célba a előfutamot követően, végül erre nem volt szükség a fináléba kerüléshez, 1:56.80-nal biztosította helyét a csütörtöki programban.

Telegdy elmondta, nem igazán elégedett az időeredménnyel, különösképpen az elején és a fordulóknál szeretne még tizedeket „találni”.

A szám döntőjét csütörtökön 19.01-től rendezik.

Békési Eszter 16. 200 méter mellen

Békési
Békési Eszter a női 200 méteres mellúszás elődöntőjében a vizes világbajnokságon a Duna Arénában. Fotó: MTI/Illyés Tibor

A 20 éves magyar versenyző a délelőtti előfutamban 2:27.95 perces idejével éppen csak becsúszott az elődöntőbe, ahol viszont rontott az idején, 2:28.17 perces teljesítményével senkit sem tudott megelőzni összesítésben.

Békési Eszter a futam után elmondta, ugyan délelőtt mindent kiadott magából, de ennél azért mindenképpen szeretett volna jobb időt úszni.