Otthon fordított az Alba Fehérvár

Az Alba Fehérvár otthon 26-22-re legyőzte a Kisvárdát a női kézilabda NB I pénteki mérkőzésén.

Fehérvár
Fotó: Kricskovics Antal

Nem volt irigylésre méltó helyzetben Józsa Krisztián az Alba FKC vezetőedzője, ugyanis csupán négy belső játékossal tudott nekivágni csapatával a rangadónak. Afentáler Sára mintegy három hete térdsérülést szenvedett, valamint Tamara Szmbatjan kedden lett maródi, de azért vállalta a meccset a padról.

Az első félidőre leginkább a hullámvasútszerű játék volt a jellemző, a Kisvárda a 8. perc után átvette az irányítást, mind védekezésben, mind pedig kapusteljesítményben felülmúlta vendéglátóit. Hiába kért időt Józsa Krisztián, sok foganatja nem volt, mert tovább robogott a várdai expressz.

Szmbatjan beállása után némileg más lett a hazai játék képe, a szünet előtti hajrában feljött egy gólra az Alba, de Veronika Habanková felsősarkos találata újfent megerősítette a Várda vezetését, és ez aztán a pihenőre még jobban megszilárdult.

A folytatásban közel négy percig érintetlenek voltak a hálók, a gólcsendet Habanková menetrendszerű nagy gólja oldotta fel. Majd Mérai Maja találta arcon Kubina Mollit, aki néhány másodpercre a parkettel nézett farkasszemet, de szerencsére nem lett nagyobb baj belőle, sőt ezután kezdett igazán szárnyalni!

A Kisvárda lassította a játékot, és a Fehérvári újra és újra kísérletet tett arra, hogy megközelítse ellenfelét. Ez sikerült, fel is jöttek Kubina szemfüles, üres kapus gólja után a 47. percben, 19-20. Majd meglett az egál Sztosics találatával, és amire kevesen gondoltak a szünetben a vezetésért hajtott az AFKC, amelyet Takó Viktória duplájával realizáltak az 52. percben. 23-21. Gyilkos lett a végjáték, melyre igencsak feljavult a hazai védekezés, és Kubina vezérletével ez el is döntötte a meccset.

A mérkőzés legeredményesebb játékosaként a fehérváriaknál a szerb Katarina Stosic nyolc gólt lőtt.

Női kézilabda NB I

Alba Fehérvár KC-Kisvárda Master Good SE 26-22 (11-17)
Székesfehérvár:
Kubina 1, Pijevic 1, Tóth (kapusok), Bojtos, Boldizsár 2, Dubán, Ohyama 1, Smbatian 3, Stosic 8 (2), Sulyok, Szemes 2, Takó 5, Tolnai, Utasi, Varga 3, Zrnic.
Kisvárda: Graovac, Mátéfi (kapusok), Akiyama, Bouti, Habánková 4, Juhász 1, Kadlicsek, Karnik 3, Makkai, Mérai 1, Radojevic 3, Siska 2, Stamenic 1, Sápi 2, Trúnková 2, Udvardi 3.

A Szeged magabiztos győzelme

A Szeged 45-28-ra nyert a Cegléd vendégeként a férfi kézilabda NB I pénteki mérkőzésén. Az esélyesebb szegediek már a szünetre tízgólos előnyt kovácsoltak, előnyüket a végéig héttel növelték.

A vendégcsapatban 13 játékos volt eredményes, a szlovén válogatott Mario Sostaric mind a nyolc kísérletét gólra váltotta. A ceglédi oldalon Dzsamali Iman kilenc találattal zárt, de 50 százalékos volt csupán a hatékonysága.

Férfi kézilabda NB I, 15. forduló:

HÉP-Cegléd – OTP Bank-Pick Szeged 28-45 (13-23)
Cegléd:
Aleksza, Kránitz (kapusok), Bartha 2, Csomor 1, Farkas 2 (1), Jamali 9 (2), Juhász, Kende 2, Kállai 2, Markovics, Mazák 2, Pásztor 1 (1), Szepesi, Szűcs 1, Teleki 6, Tóth.
Szeged: Alilovic, Krivokapic (kapusok), Blonz 3, Bodó 1, Bombac 2, Bánhidi 4, Frimmel 4 (1), Garciandía 3, Mackovsek 3, Martins 3, Rosta 7, Sostaric 8 (1), Stepancic 3, Szita 1, Tisza, Tönnesen 3.

17:00 CYEB-Budakalász–OTP Bank-Pick Szeged
17:15 Balatonfüredi KSE–Telekom Veszprém (Tv: M4 Sport)
18:00 Csurgói KK–HSA NEKA
18:00 Dabas KC–Ferencvárosi TC
18:00 Sport36-Komló–Fejér-B.Á.L. Veszprém

A Balatonfüred kiesett a Magyar Kupából

A férfi Magyar Kupa nyolcaddöntőjében a Balatonfüred négy góllal alulmaradt a Gyöngyös csapatával szemben, így kiesett a sorozatból. A NEKA szoros végjátékot követően egy góllal jutott tovább a Budakalász ellen

Férfi Magyar Kupa, nyolcaddöntő

Balatonfüredi KSE – He-Do B.Braun Gyöngyös 26-30 (12-17)
BKSE:
Andó, Tóth (kapusok), Brandt, Dénes, Gostovic 2 (2), Hornyák 4 (1), Kemény 2, Malinovic, Németh 2, Sretenovic 4, Szmetán, Szöllősi 3, Szűcs 3, Vajda 1, Varga 2, Ág 3.
Gyöngyös: Bartucz, Tomic (kapusok), Bura 7, Gerdán, Gráf 5, Gábori, Halász, Hegedűs 3, Jaros 1, Jóga 1, Lakosy 6 (4), Menyhárt 1, Nkousa, Schmid, Varsandán 6.

CYEB-Budakalász – HSA NEKA 25-26 (8-14)
Budakalász: Gjorgjeski, Váczi (kapusok), Berényi, Dávid, Juric-grgic 8, Kiss 1, Koncz 1, Kovács 2, Maracskó 2, Mikhalin 5, Papp 1, Sinkovits 5, Tyiskov, Tóth, Varjú, Vrhovina.
NEKA: Deményi, Palasics (kapusok), Dely 1, Dobi, Karai 1, Kathi, Kovács 2, Krakovszki B. 6 (4), Krakovszki Zs., Papp 4, Sisa 1, Szilágyi 2, Sztraka 4, Temesvári 2, Tárnoki, Ács 3.

Forrás: MKSZ / MTI