Otthon győzött a Debrecen

A házigazda Debrecen 30-22-re legyőzte az Alba Fehérvár csapatát a női kézilabda NB I szerdai mérkőzésén.

A 13 gólig jutó Kovács Anna és Sztankovics Réka. Fotó: Gurbán György/dehir.hu

Tóvizi Petra gyors góljával a Loki jutott a vezetéshez, ám 3-3 után egy fehérvári tripla fordított az eredményen. Aztán a Lokinál volt egy hármas széria, majd ismét a vendégek húztak el, öt gólt dobtak zsinórban (6-11). Időt is kért Köstner Vilmos, hogy rendezze a sorokat. Sikerült, hiszen félidőre egy gólra felzárkózott a DVSC (12-13).

Harminc perccel azt követően, hogy utoljára vezetett a Loki, ismét debreceni előnynek örülhetett a publikum: Bulath Anita gólja után a 34. percben 15-14-et mutatott az eredményjelző. Nem adták magukat a fehérváriak, s negyedórával a meccs vége előtt ismét két góllal ők álltak jobban (16-18).

Időkérés után ismét megrázta magát a DVSC: Vámos, Petrus, Bordás és kétszer Kovács volt eredményes, Szabó Dóra hetest védett, így a nagy debreceni rohanás eredményeként a 49. percben már 21-18-ra állt a meccs.

Nem csoda, hogy ekkor a vendégek edzője, Deli Rita kért időt, s próbált lelket önteni tanítványaiba. Eredménytelenül, hiszen az ifjú Szabó Dóra újabb büntetőt tett ártalmatlanná, ráadásként pedig Bulath és Tóvízi is betalált, így szűk nyolc perc alatt egy  7-0-as részeredménnyel padlóra küldte vendégét a DVSC. Az utolsó tíz percre tehát ötgólos előnnyel fordult a Loki (23-18).

Ünnep volt a végjáték, Kovács Anna volt a legfőbb gólgyártó, de a többiek is sokat tettek azért, hogy fölényes győzelemmel zárja újabb mérkőzését a DVSC Schaeffler.

Női kézilabda NB I:

DVSC Schaeffler-Alba Fehérvár KC 30-22 (12-13)
Debrecen: Oguntoye, Szabó, Triffa (kapusok), Arany, Bordás 1, Bulath 3, Despotovic 1, Karnik, Karsten 1, Kovács 13 (2), Petrus 1, Poczetnyik, Tóvizi 3, Vámos 2, Vantara-Kelemen 3, Varsányi
Székesfehérvár: Attingre, Györkös, Mistina (kapusok), Besszer, Boldizsár 2, Hudra, Mendy 11 (6), Moutsogianni, Pelczéder, Piller 1, Rózsás, Szarka, Sztankovics 3, Töpfner, Walfisch 3, Zazai 2.