Otthon nyert a Cegléd, vesztett a Sopron

A Cegléd hazai pályán öt ponttal kerekedett a belga Namur fölé csütörtökön a női kosárlabda Európa Kupa ötödik fordulójában. Az Euroligában a Sopron Basket hazai pályán nagy két ponttal kikapott a lengyel Gdyniától.

Az eddigi négy mérkőzésén egy sikert elkönyvelő Cegléd és a nyeretlenül sereghajtó Namur összecsapásán a nagyszünetben még 11 pontos előnyben volt a belga együttes, a folytatásban azonban remek teljesítményt nyújtottak a ceglédiek, és végül nyertek.

A tíz csoportból az első két együttes mellett a négy legjobb harmadik jut be a 24 csapatos rájátszásba. Onnan a nyolc legjobb mérleggel rendelkező klub automatikusan továbblép a nyolcaddöntőbe, míg a 9-24. helyezettek kettesével összesorsolva, oda-visszavágó rendszerben döntenek a továbbjutásról.

Női kosárlabda Európa Kupa

G csoport, 5. forduló:

VBW CEKK Cegléd-Namur (belga) 69-64 (18-23, 11-17, 16-8, 24-16)
Cegléd: Ketia Swanier 14/6, Gorjanácz Ágnes 11/9, Angelika Stankiewicz 11, Kristina Higgins 10, Licskai Zsófia 5/3. Csere: Brezinova 5, Bőrönd 4, Révész 2.
Namur: Elena Bestagno 13/3, Sofia Silva 12, Sarah Imovbioh 12, Hanne Mesdagh 11/9, Rachael Vanderwal 8. Csere: Serena-Lynn Geldof 6, Laura Baggio 2.

Fotó: Tóth Zsombor

Soproni vereség a Gdyniától

Az elmúlt idényben negyedik Sopron Basket hazai pályán nagy csatában, két ponttal kikapott a lengyel Gdyniától csütörtökön a női kosárlabda Euroliga ötödik fordulójában.

A soproniak 2/2-es győzelmi mérleggel várták a Gdyniát, amely 1/3-as mutatóval sereghajtó volt a B jelű nyolcasban. A 11-szeres lengyel bajnok 2002-ben és 2004-ben is döntőt játszott az Euroligában, tavaly pedig bronzérmet nyert a bajnokságban, és miután az első két helyezett nem vállalta az Euroliga-indulást, a Gdynia nevezett a selejtezőbe, ahonnan – nyolc év után – feljutott a főtáblára.

Gáspár Dávid vezetőedző nem számíthatott a szerb Jelena Brooksra, aki a napokban kézműtéten esett át.

A csütörtöki meccsen a lengyel együttes hét ponttal ellépett (26-33), ám a nagyszünetre egy pontra csökkentette hátrányát a Sopron.

A folytatásban a házigazda tett szert minimális előnyre (45-41), ám ezt követően is sokáig nyílt volt a találkozó, mígnem a záró negyedben kialakult az addigi legnagyobb különbség (50-58). A házigazda nagyot hajrázott, a dudaszó előtt az egyenlítésért támadott, de a Gdynia két pontot megőrzött előnyéből.

Gáspár Dávid: „Nagyon keményen, szervezetten védekeztünk, sok esetben olyan megállítok voltak, amikre fel voltunk készülve, ezeket jól kielemeztük. Ugyancsak sok végjátékban, amikor kialakult egy nagyobb különbség, visszahoztuk magunkat a mérkőzésbe, de sajnos a támadás befejezésekkel, a helyzet-kialakítással voltak problémáink. Egy más szerkezetben kényszerültünk játszani, amire készültünk, de értelemszerűen ebbe hiba csúszhat, mely megzavarhatja a játék folyását. Ezen fogunk dolgozni, és bízom benne, hogy a következő meccseken jobb dobószázalék is párosul a jó védekezés mellé. Sok munkát fektetnek ebbe a játékosok, és remélem, hogy végre le tudjuk aratnia a gyümölcsét ennek a sok munkának!”

Fegyverneky Zsófia: „Kicsit csalódott vagyok. Ott voltunk, 40 percig, küzdöttünk, de az Euroligában nincs könnyű ellenfél. A Gdynia egy nagyon jól szervezett csapat, jól védekeznek, és ma támadásban a legnagyobb problémánk az volt, hogy megvoltak ugyan a helyzeteink, de pontatlanok voltunk a befejezéseknél. Felkészültünk, amit megbeszéltünk védekezésben, azt megcsináltuk, de támadásban nem voltak olyan folyamatosak a figurák ebben a szokatlan szerkezetben.”