Otthon nyert a Dunaújváros, idegenben a Gyergyó

A Dunaújváros hazai pályán, míg a Gyergyó idegenben győzött simán a jégkorong Erste Liga alapszakaszának hétfői játéknapján. Előbbi a DEAC csapatát, utóbbi a Fehérvári Titánok együttesét verte könnyedén.

Ahogy azt a hazai drukkerek remélték, erősen is kezdett a DAB, mely hamar emberelőnybe került, s bár a fórral nem sikerült élni, mikor kiegészült a DEAC, Németh adott remek passzt Pinczés Olivérnek, aki egy csel után fonákkal a kapuba helyezett (1-0).

Egy perccel később egy debreceni kontra végén Clint Filbrandt váltotta gólra közelről Hári remek átadását, s kezdődhetett minden elölről. A 18. percben újra emberelőnybe kerültek a Bikák Izacky fegyelmezetlensége miatt, s erre rá is fizettek a debreceniek, mert hiába védte Azari lövését Hetényi, a kipattanót David Mazurek kotorta a kapuba, újra vezetéshez juttatva ezzel a házigazdát (2-1).

Somogyvári Balázs a 47. percbe a saját próbálkozása utáni kipattanót ütötte a hálóba (3-1). A harmadik hazai gól jelentősen vissza is vetette a debrecenieket, s bár becsületből próbálkoztak, ekkor már nem igazán volt átütőerő a játékukban. Az 53. percben Hugo Turcotte tört előre a bal szélen, majd a kapu elé kanyarodva megszerezte a hazaiak negyedik gólját is, végleg eldöntve ezzel a 102 (!) kapura lövést, s mindössze három kiállítást hozó találkozót (4-1).

Miroslav Ihnacak: „Elégedett vagyok, hiszen a meccsen keményen dolgoztak a játékosok. Sok helyzetünk volt 1-1 után is ezen a nehéz találkozón, mely sokáig nyitott volt. A harmadik harmadban jobbak voltunk, ez gólokban is megmutatkozott. Szerdán mindent meg fogunk tenni azért, hogy ismét győzni tudjunk.”

David Musial: „Ez nem a mi napunk volt. Buta hibákból adtunk lehetőséget a Dunaújvárosnak. A sérültjeink hiányát nagyon megéreztük, ez azonban nem lehet kifogás. Ma nem tudtuk saját játékunkat játszani. Szerdán hatvan percen keresztül kell koncentrálnunk ahhoz, hogy le tudjuk győzni a Bikákat.”

Erste Liga:

Dunaújvárosi Acélbikák-DEAC 4-1 (2-1, 0-0, 2-0)
Gól: Pinczés Olivér (4.), David Mazurek (19., emberelőnyben), Somogyvári Balázs (47.), Hugo Turcotte (53.), ill. Clint Filbrandt (4.)

Fehérvári Titánok-Gyergyói HK (román) 1-6 (0-2, 0-3, 1-1)
Gól: Paul Michael Zion (57., emberelőnyben), ill. Péter Zsolt (7.), Góga Attila (14.), Csergő Hunor (25.), Mitchell Bradley Jones (28., emberelőnyben), Matthew Douglas Rupert (40.), Pavel Vorobjev (55., emberhátrányban)

1. Sport Club Csíkszereda      24 18   4   1   1 117- 59  63 pont
2. Corona Brasov               22 13   1   4   4  92- 66  45
3. FTC-Telekom                 20 11   3   3   3  85- 50  42
4. Dunaújvárosi Acélbikák      21 13   –   2   6  80- 51  41
5. DEAC                        22 11   3   1   7  76- 60  40
6. Gyergyói HK                 23  8   3   1  11  65- 64  31
7. UTE                         22  5   3   2  12  72- 86  23
8. Fehérvári Titánok           23  7   1   –  15  60- 92  23