Pap Bianka győzött az utolsó napon, tíz éremmel zártak a magyarok a paraúszó Európa-bajnokságon

Pap Bianka győzött  100 méteres hátúszásban, az S10-es kategóriában a madeirai paraúszó Európa-bajnokság utolsó versenynapján.

Pap Bianka

Szombaton Száraz Evelin ezüstérmet szerzett az S6-os kategória 100 méteres mellúszó számában. A Vasas SC paralimpikonja a második dobogós helyezését érte el Funchalban, korábban harmadik lett 100 méter gyorson.

A pénteki döntőkben további négy magyar volt érdekelt: Adámi Zsanett (S2, 50 m hát), Konkoly Zsófia (S9, 100 m hát) és Pap Bianka (S10, 100 m gyors) egyformán negyedikként, Iván Bence (S6, 100 m mell) pedig ötödikként zárt.

Pap Bianka paralimpiai bajnok 1:08:69 perces nagyszerű eredménnyel lett első szombaton.

A kilencfős magyar delegáció – amely eddig hét kvótát gyűjtött a párizsi paralimpiára – tíz éremmel, két arannyal, öt ezüsttel és három bronzzal zárta az Eb-t.

A legeredményesebb Konkoly Zsófia és Pap Bianka volt, előbbi egy aranyat és két ezüstöt, utóbbi egy-egy aranyat, ezüstöt és bronzot szerzett. Éremmel térhet még haza Száraz Evelin és Adámi-Rózsa Zsanett, valamint a szülés után visszatérő Illés Fanni is.